سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

چطور دستگیره های عشق را ذوب کنیم؟

 

 

یک راه جدید برای تحریک چربی قهوه ای و در نتیجه سوزاندن انرژی  حاصل از مواد غذایی توسط یک تیم بین المللی از محققان توسط استاد الکساندر Pfeifer  به رهبری  وی از بیمارستان دانشگاه بن کشف شده است.

دانشمندان کشف کردند که آدنوزین در بدن به چربی قهوه ای فعال و چربی سفید تبدیل میشود. نتایج در حال حاضر در مجله مشهور “طبیعت” منتشر شده است.

پروفسور الکساندر Pfeifer از از موسسه فارماکولوژی و سم شناسی بیمارستان دانشگاه بن می گوید:” همه چربی ها در بدن برابر نیستند .

 

چاقی

 

 

 انسان ها دارای دو نوع مختلف از چربی هستند:

سلول های نامطلوب چربی سفید رنگ که به صورت آزار دهنده است که به  “دستگیره عشق” نام گذاشته شده اند و همچنین سلول های چربی قهوه ای که مانند یک بخاری مطلوب برای تبدیل انرژی اضافی به گرما عمل می کند.

اگر ما قادر به فعال سازی سلول های چربی قهوه ای و یا تبدیل سلول های چربی سفید به  قهوه ای باشیم، ممکن است به سادگی چربی های اضافی را ذوب کنیم.

 

محققان در حال حاضر یک مولکول سیگنالینگ جدید که  قادر به فعال کردن سلول های چربی قهوه ای  می باشد را کشف کردند. آدنوزین(همان بافت چربی قهوه ای فعال است) به طور معمول در طی استرس آزاد می شود وبرای انتقال سیگنال آدنوزین A2A ، گیرنده آدنوزین بسیار مهم است.

اگر آدنوزین به این گیرنده در سلول های چربی قهوه ای متصل شود، به طور قابل توجهی باعث تحریک و سوزاندن چربی میشود.

قبلا تصور می شد  ممکن نیست که آدنوزین  همان محریک و فعال کردن چربی قهوه ای باشد  اما مطالعات متعدد با موش ها و همسترها نشان داد که بلوک های آدنوزین همان چربی قهوه ای هستند.

 

منبع:

medindia.net/news/love-handles


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: