چطور دستگیره های عشق را ذوب کنیم؟

 

 

یک راه جدید برای تحریک چربی قهوه ای و در نتیجه سوزاندن انرژی  حاصل از مواد غذایی توسط یک تیم بین المللی از محققان توسط استاد الکساندر Pfeifer  به رهبری  وی از بیمارستان دانشگاه بن کشف شده است.

دانشمندان کشف کردند که آدنوزین در بدن به چربی قهوه ای فعال و چربی سفید تبدیل میشود. نتایج در حال حاضر در مجله مشهور “طبیعت” منتشر شده است.

پروفسور الکساندر Pfeifer از از موسسه فارماکولوژی و سم شناسی بیمارستان دانشگاه بن می گوید:” همه چربی ها در بدن برابر نیستند .

 

چاقی

 

 

 انسان ها دارای دو نوع مختلف از چربی هستند:

سلول های نامطلوب چربی سفید رنگ که به صورت آزار دهنده است که به  “دستگیره عشق” نام گذاشته شده اند و همچنین سلول های چربی قهوه ای که مانند یک بخاری مطلوب برای تبدیل انرژی اضافی به گرما عمل می کند.

اگر ما قادر به فعال سازی سلول های چربی قهوه ای و یا تبدیل سلول های چربی سفید به  قهوه ای باشیم، ممکن است به سادگی چربی های اضافی را ذوب کنیم.

 

محققان در حال حاضر یک مولکول سیگنالینگ جدید که  قادر به فعال کردن سلول های چربی قهوه ای  می باشد را کشف کردند. آدنوزین(همان بافت چربی قهوه ای فعال است) به طور معمول در طی استرس آزاد می شود وبرای انتقال سیگنال آدنوزین A2A ، گیرنده آدنوزین بسیار مهم است.

اگر آدنوزین به این گیرنده در سلول های چربی قهوه ای متصل شود، به طور قابل توجهی باعث تحریک و سوزاندن چربی میشود.

قبلا تصور می شد  ممکن نیست که آدنوزین  همان محریک و فعال کردن چربی قهوه ای باشد  اما مطالعات متعدد با موش ها و همسترها نشان داد که بلوک های آدنوزین همان چربی قهوه ای هستند.

 

منبع:

medindia.net/news/love-handles

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *