چطور دستگیره های عشق را ذوب کنیم؟

 

 

یک راه جدید برای تحریک چربی قهوه ای و در نتیجه سوزاندن انرژی  حاصل از مواد غذایی توسط یک تیم بین المللی از محققان توسط استاد الکساندر Pfeifer  به رهبری  وی از بیمارستان دانشگاه بن کشف شده است.

دانشمندان کشف کردند که آدنوزین در بدن به چربی قهوه ای فعال و چربی سفید تبدیل میشود. نتایج در حال حاضر در مجله مشهور “طبیعت” منتشر شده است.

پروفسور الکساندر Pfeifer از از موسسه فارماکولوژی و سم شناسی بیمارستان دانشگاه بن می گوید:” همه چربی ها در بدن برابر نیستند .

 

چاقی

 

 

 انسان ها دارای دو نوع مختلف از چربی هستند:

سلول های نامطلوب چربی سفید رنگ که به صورت آزار دهنده است که به  “دستگیره عشق” نام گذاشته شده اند و همچنین سلول های چربی قهوه ای که مانند یک بخاری مطلوب برای تبدیل انرژی اضافی به گرما عمل می کند.

اگر ما قادر به فعال سازی سلول های چربی قهوه ای و یا تبدیل سلول های چربی سفید به  قهوه ای باشیم، ممکن است به سادگی چربی های اضافی را ذوب کنیم.

 

محققان در حال حاضر یک مولکول سیگنالینگ جدید که  قادر به فعال کردن سلول های چربی قهوه ای  می باشد را کشف کردند. آدنوزین(همان بافت چربی قهوه ای فعال است) به طور معمول در طی استرس آزاد می شود وبرای انتقال سیگنال آدنوزین A2A ، گیرنده آدنوزین بسیار مهم است.

اگر آدنوزین به این گیرنده در سلول های چربی قهوه ای متصل شود، به طور قابل توجهی باعث تحریک و سوزاندن چربی میشود.

قبلا تصور می شد  ممکن نیست که آدنوزین  همان محریک و فعال کردن چربی قهوه ای باشد  اما مطالعات متعدد با موش ها و همسترها نشان داد که بلوک های آدنوزین همان چربی قهوه ای هستند.

 

منبع:

medindia.net/news/love-handles

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x