چطور به فردی که اضطراب دارد کمک کنیم؟

 

آیا شما با فردی که اضطراب دارد روبه رو هستید؟ و آیا نمی دانید که در برخورد با او چگونه باید باشید؟ در اینجا چند ایده که به ما کمک می کند در برخورد با افراد مضطرب برخورد کنیم را با هم مرور خواهیم کرد:

 

کمک به فرد مضطرب

 

 

 

  • اگر آنها از وضعیت ناراحت کننده خاصی استرس دارند سعی کنید که کم کم شرایطی را فراهم کنید که در آن موقعیت قرار گیرند. این به معنای آن نیست که این موضوع را برای آن ها زور و اجبار کنید، بلکه از موقعیت های کوچکتر که در آن احساس راحتی شان بیشتر است شروع کنید و سعی کنید که در آن موقعیت ها آن ها را همراهی کنید. اما اگر متوجه شدید که فرد در آن موقعیت دچار ترس شدید می شود بهتر است وارد آن موقعیت نشوید و بگذارید درمانگر در این زمینه مداخله کند.

 

  • سعی نکنید که به آن ها صفاتی را نسبت دهید مثل اینکه تو دیوانه هستی که از این موقعیت ها می ترسی، یا ، فکر نمی کردم این قدر ترسو باشی ! این حرف ها باعث غرقه سازی فرد در موقعیت نمی شود بلکه باعث افزایش اضطراب او خواهد شد. اگر شما برای آن ها نگران هستید بهتر است که نگرانی تان را با او مطرح نمایید تا یکسری از احساسات خودش را به شما بگوید و این طور شاید بتوانید متقاعدش کنید که پیش درمانگر بیاید.

 

  • اگر فرد اضطراب زیادی را تجربه کرده باشد، باید بدانید که از لحاظ بدنی در موقعیت خوبی نیست و باید بگذارید که استراحت کند.

 

 

منبع : ehow.com

 

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *