چطور ایده آل گرایی را کنترل کنیم؟(بخش دوم)

 

 

ایده آل گرا

6 –  شروع کنید.

حتی اگر مطمئن نیستید که دارید چه کار می کنید، سعی خود را بکنید. شما ممکن است از چیزی که فکر می کنید بهتر عمل کنید و یا کارتان از چیزی که تصور می کنید راحت تر باشد. حتی اگر اولین تلاشتان شما را به جایی نرساند این باعث می شود که شما چیزی که می خواهید را کشف کنید. و یا به این نتیجه برسید که چه کاری انجام ندهید. بیشتر مواقع، شما موانع کارتان را بسیار بزرگتر از چیزی هستند که می بینید.

7 –  محدودیت زمانی برای خود قرار دهید.

    بعضی چیزها، همچون خانه داری، هرگز به طور واقعی تمام نمی شود. مهم نیست که شما کف خانه را امروز چقدر خوب تمیز می کنید، این کف خانه ممکن است فردا بدلیل اینکه بقیه فراموش می کنند ته کفش گلی شان را پاک کنند، دوباره کثیف می شود. به جای اینکه چندین ساعت را صرف تی کشیدن کف بکنیم، یک وقت معین را برای تمیز کردن خانه بگذارید، و فقط در آن وقت ها به تمیز کاری بپردازید. این برنامه ریزی باعث می شود که خانه تمیز شود و شما هم سریعتر کار کنید و افکار وسواسی هم نداشته باشید. این برنامه ریزی را همیشه حفظ کنید.

    به عنوان یک برنامه ی بزرگتر، می توانید این برنامه ریزی را برای همه موارد در زندگی تان به به کار ببرید. و این باعث می شود شما در زندگی تان برای انجام کارهایتان نگران نباشید. برای شروع می توانید اهداف را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید.

 

8 –  یک محیط مناسب را برای یادگیری ایجاد کنید،

جایی که بتوانید اشتباه بکنید بدون اینکه مواخذه شوید. مرور، تمرین، آزمایش و خودتان را قبل از آزمون اصلی امتحان کنید. یک برنامه ی سخت برای خود ترتیب دهید. در طول این فرایندها به درون انتقادگرتان فرصت استراحت بدهید.، خودتان را آزاد برای یادگیری بگذارید و به ازمایش بدون اینکه نگران شکست باشید بپردازید.

مصطفی رستمی

مصطفی رستمی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *