چرا نوجوانان بیشتر تحت تاثیر شبکه های اجتماعی هستند؟

شبکه های اجتماعی و نوجوانان

 

اگر شما فرزند نوجوان دارید یا در اطرافیان خود نوجوانی را می شناسید، موافق هستید که آنها همیشه به تلفن های همراه خود چسبیده اند یا بهتر است بگوییم بیشتر وقت خود را در شبکه های مجازی که در تلفن خود دارند، سپری می کنند.

 

این مسئله که نوجوانان جذب برنامه هایی مانند اینستاگرام، تلگرام یا چندین برنامه دیگری که ما حتی نام آنها را نشنیده ایم، مسئله مهم این روزهاست، اما شواهد جدیدی در مورد علت این مسئله نیز وجود دارد. دانشمندان علوم اعصاب دریافته اند که مشاهده همه لایک ها در یک پست در شبکه اجتماعی برای مغزهای در حال رشد بسیار جذاب می باشد.

 

طی انجام یک تحقیق، محققان دریافتند که بخشی از مغز که با دریافت پاداش تحت تاثیر قرار می گیرد، هر زمان که تعداد لایک های عکس یا پست نوجوان در شبکه مجازی بیشتر می شود، فعالیت این بخش از مغز نیز افزایش می یابد. تاثیر این لایک ها به گونه ای است که نوجوانان پست های همسالان خود را بدون توجه به محتوای آن لایک می کنند.

 

تقریبا 90 درصد نوجوانان در امریکا حداقل از یک شبکه مجازی استفاده می کنند و تقریبا 71 درصد آنها حداقل از دو شبکه مجازی. این میزان استفاده از شبکه های مجازی دارای تاثیرات منفی است. تحقیقی که اخیرا انجام شد نشان داد که نیمی از نوجوانان نسبت به تلفن همراه خود دچار اعتیاد می شوند. به علاوه محققان دریافتند که فشار ناشی از شبکه های اجتماعی باعث افزایش خطر ابتلا به افسردگی و اضطراب در نوجوانان می شود.

 

این تحقیقات و اسکن ها بر روی مناطق مختلف مغز سرن خ هایی را ارائه داد که نشان می دهند چرا نوجوانان علیرغم وجود تاثیرات منفی این شبکه ها، نمی توانند در مقابل آنها مقاومت کنند.

 

یکی از دلایل آن احتمالا حساسیت نوجوانان نسبت به میزان لایک های دریافتی است. علت دوم آن نیز حساسیت آنها نسبت به نوع فعالیت دوستان و همسن و سالان خود در این شبکه ها می باشد.

 

در ادامه :تاثیر اینستاگرام بر مغز


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *