چرا برخی کودکان عادت به جویدن ناخن های خود دارند؟

ناخن جویدن2

کودکان به دلیل زیادی اقدام به جویدن ناخن های خود می کنند، از جمله کنجکاوی، خستگی، اضطراب، عادت یا تقلید. ناخن جویدن یکی از شایع ترین عادت های عصبی است که تاکنون مشاهده شده است و دیگر عادت ها عبارتند از مکیدن انگشت شست، انگشت در بینی کردن، کشیدن مو و دندان قروچه. جویدن ناخن یکی از علائمی است که ممکن است تا سنین بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

فرایند بزرگ شدن باعث افزایش اضطراب در کودک می شود و بسیاری از این تنش ها و فشارها برای والدین قابل مشاهده نیستند. اگر ناخن جویدن کودک شما خفیف (یعنی صدمه ی به خود نمی زند) و ناآگاهانه (به عنوان مثال در حال تماشای تلویزیون این کار را می کند) است یا در پاسخ به برخی موقعیت های خاص (مانند برگزاری یک آزمون) این کار را انجام می دهد، این کار تنها روشی از طرف کودک برای مقابله با اضطراب است و جای نگرانی ندارد.

و اما زمانی که جویدن ناخن نگران کننده می شود؛ معمولا جویدن ناخن توسط خود کودک متوقف می شود، اما اگر این فرایند بیشتر از زمان معمول طول کشید و باعث نگرانی شما شد یا اگر به شکل یک عادت دا آمده که نمی توانید آن را از کودک خود دور کنید، در ادامه روش هایی برای کمک به شما ارائه می شود.

 

در ادامه:اقدامات لازم در مقابل ناخن جویدن کودک

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *