چرا بازماندگان سرطان پستان مستعد ابتلا به اضافه وزن هستند؟

 

سرطان پستان

 

بر اساس یک مطالعه جدید در مرکز سرطان کیمل جانز هاپکینز در بالتیمور ، زنانی که از سرطان پستان جان سالم به در می برند به احتمال بیشتری نسبت به زنان دیگری که مبتلا به سرطان پستان نبوده اند اضافه وزن بیشتری دارند.

 
پیش از این، مطالعات نشان داده اند که زنانی که از سرطان پستان جان سالم به در برده اند وزن خود را بدست آورده اند بیشتر در معرض ابتلای مجدد هستند و افزایش وزن آنها با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی مرتبط است.

 

 

در مطالعه جدید که در مجله اپیدمیولوژی سرطان، نشانگر ها و پیشگیری منتشر شده است، تیم جان هاپکینز 303 نجات یافتگان از سرطان پستان و 307 زن بدون سرطان را در بین سال های 2005 و 2013 مورد مطالعه قرار دادند حدود یک چهارم از زنان در این مطالعه قبل از یائسگی و اکثر شرکت کنندگان سفید پوست بودند.

 

 

محققان دریافتند که نجات یافتگان از سرطان پستان وزن تر در طول دوره پیگیری 4 ساله نسبت به زنانی که مبتلا به سرطان بودند. نجات یافتگان از سرطان پستان به طور متوسط بیشتر اضافه وزن داشتند.

 

 

پس از در نظر گرفتن عوامل دیگر که ممکن است وزن را تحت تاثیر قرار دهد مانند : سن، وضعیت یائسگی و سطح فعالیت بدنی، ارتباط بین سابقه ابتلاء به سرطان و افزایش وزن نیز می تواند موثر باشد.

 

 

به نظر می رسد در میان نجات یافتگان از سرطان پستان داروهای مسدود کردن کلسترول نیز میتواند در افزایش وزن تاثیر گذارد. زنانی که با شیمی درمانی درمان شده بودند و در حال حاضر استاتین ها را مورد استفاده قرار می دادند نیز افزایش وزن بیشتری داشتند.

 

 

منبع :

medicalnewstoday.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *