پیشنهاد هایی برای سازماندهی زندگی

 

برنامه ریزی

 

1) برنامه هایتان را 3 بار در طول روز چک کنید،مدیریت زمان و داشتن برنامه روزانه برای عملکرد بهتر ، به شما کمک خواهد کرد.اجازه دهید تا برنامه داشتن و برنامه ریزی همانند عادت در زندگی شما ایجاد شود.

 
2) هر صبح، یک لیست از چیزها و کارهایی که می خواهید در ان روز انجام دهید تهیه کنید و سعی کنید تا در این لیست واقع بینانه باشید ، ترتیب انجام کارها را بسته به اهمیتشان رعایت کنید و هر کار را به یک زمان خاص اختصاص دهید.

 

3) برای شروع سازماندهی بهتر است از یک فضای کوچک تر مانند اتاق استفاده کنیم ،  دور وبرمان را خلوت کنیم لوازم ضروری که نیاز است را مرتب کنیم و لوازمی را که نیاز نیست دسته بندی کرده و یا دور بیندازید ،برای مدیریت زمان و کارتان می توانید از یک تایمر استفاده کنید.
 

4) موارد کوچک را در کنار هم نگه دارید مثلا برای لوازم کوچکی که ممکن است از دیدتان پنهان بمانند در یک سبد کوچک در یک جای مشخص قراردهید .


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

 

 

5) در برنامه روزانه ای که برای خود تهیه کرده اید بهتر است زمان های آزادی را هم مد نظر بگیرید و یا گاهی هم نیاز است که برخی از فعالیت ها را به عهده دیگر اعضای خانواده قرار دهید ، زیرا انجام بیشتر فعالیت ها و بر عهده گرفتن اغلب مسئولیت ها باعث میشود تا شما به همه کارها به صورت درست نرسید.

 

 

6) تمامی کارهایی را که انجام می دهید یادداشت کنید مخصوصا هزینه هایی که پرداخت می کنید این کار مدیریت اقتصادی را هم به شما اموزش می دهد.
 

7) گاهی داروها و شرایط زندگی باعث میشوند تا برخی مسائل را از یاد ببریم در این خصوص می توانید از یادیارهای الکترونیکی مانند موبایل استفاده کنید.

 

8) با کسل شدن مبارزه کنید ، خیلی از مواقع افراد در کارهای روزمره بی حوصله میشوند  وتمرکز شان را از دست می دهند در این حالت بهتر است وظایف بزرگ را به وظایف کوچکتر تبدیل کرده و همچنین در بین وظایف از استراحت های کوتاه مانند پیاده روی در هوای تازه استفاده کنید و یا اگر در محل کار و در جلسه چنین حالتی برای شما پیش آمد ، یادداشت برداری کنید.

9) داشتن ورزش روزانه و موقعیت هایی برای داشتن جسم و روح تازه به شما کمک خواهد کرد.

 

 

10) استفاده از برنامه نویسی رنگی مثلا داشتن یادداشت ها و پوشه ها و فایل های رنگی به شما کمک می کنند تا بهتر سازمان پیدا کنند.

برای پیگیری انواع مختلف هزینه مانند : مواد غذایی، خودکار، سرگرمی و آب و برق می توانید از پوشه با رنگ خاص استفاده کنید.

 

 

منبع :

webmd


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *