ویژه گی های مغز بیماران مبتلا به اختلال روانی

محققان در دانشگاه هاروارد در بوستون در بررسی های پاتوفیزیولوژی اختلالات روانی پیدا کرده اند که حجم قسمتی از مغز که هیپوکامپ نام دارد کم است .

تحقیقات قبلی نشان داده اند که تغییراتی در لوب تمپورال داخلی و انتوریال شاخصی است برای اسکیزوفرنی ،ولی در این مطالعه بر روی حجم هیپوکامپ بررسی هایی صورت گرفته است.

هیپوکامپ

 

بعضی از تحقیقات نیز بدون کاهش در حجم ناحیه هیپوکامپ از بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی که لیتیوم مصرف می کردند در بر داشته است.

 

برای بررسی این بیشتر ، محققان دانشگاه هاروارد – که یافته های خود را در مجله روانپزشکی منتشر کرده اند ، تصویربرداری عصبی را در افراد سالم و بیماران مبتلا به اسکیزوفرنیا ، اختلال اسکیزوافکتیو و اختلال دو قطبی روانی را مورد بررسی قرار دادند.

 

به نظر می رسد  حجم هیپوکامپ در بیماران مبتلا به اسکیزوفرنیا و اختلال اسکیزوافکتیو کاهش یافته است  یابد ، اما در بیماران مبتلا به اختلال دو قطبی این کاهش به چشم نخورده است.

 

این مطالعه یکی از بزرگترین فن آوری های پیشرفته است که به تجزیه و تحلیل نقش هیپوکامپ در اختلالات روانی پرداخته است.

با این حال، اگر چه ارتباط بین علائم روان پریشی و کاهش حجم در نواحی مختلف هیپوکامپ از لحاظ آماری معنی دار و سازگار با دیگر تحقیقات اخیر بوده است ، اما نویسندگان اذعان دارند که این ارتباط در مطالعه خود همچنان ضعیف است و این ممکن است به دلیل وجود تنوع علائم روان پریشی در شرکت کنندگان مطالعه حاضر باشد.

 

منبع :

medicalnewstoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *