نکات جالبی در مورد الگوی زمانی سردرد

رواندرمانی سردرد

سردرد ناشی از ضایعات توده ای معمولا در زمان بیداری ، حداکثردرد را دارد. سردرد ناشی از ضایعات توده ای ، در طول زمان شدت بیشتری می یابد . سردرد تنشی هر زمان که شرایط استرس زا رخ می دهد ، شدت می یابد و اغلب در پایان یک روز کاری حداکثردرد وجود دارد. سردرد میگرن اپیزودیک است و ممکن است در طول قاعدگی بدتر شود.

شرایط تسکین سردرد

سردرد میگرن غالبا توسط تاریکی، خواب، استفراغ و یا فشار دادن بر روی شریان تمپورال در همان سمت، بهتر میشود، و فراوانی آن اغلب در دوران بارداری کاهش می یابد.

شرایط تشدید سردرد

سردردی که با حرکات سریع سر و یا سرفه و عطسه ایجاد می شود ممکن است با توده داخل جمجمه همراه باشد اما می تواند در میگرن نیزرخ دهد. خشم، هیجان یا تحریک پذیری می تواند باعث تسریع و یا بدتر شدن میگرن و سردرد تنشی شود. دولا شدن، خم شدن به جلو، عطسه، موجب افزایش درد سردرد سینوسی میشود.

از دست دادن وزن

کاهش وزن در یک بیمار با سردرد وجود سرطان یا عفونت مزمن را نشان می دهد. درد روماتیسمی ماهیچه ها و سندرم آرتریت سلول ژانت نیز با کاهش وزن همراه است.

گردن درد

اسپاسم عضلات گردن با سردرد تنشی و میگرن ، آسیب ستون فقرات گردنی ، آرتروز گردن ، یا مننژیت رخ می دهد.

سردرد با شروع حاد

شروع ناگهانی سردرد جدید ممکن است نشانه ای از بیماری داخل جمجمه یا سیستمیک جدی باشد، که باید فورا و به طور کامل توسط پزشک بررسی شود.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - نکات جالبی در مورد الگوی زمانی سردرد

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: