نکاتی در مورد مشاوره

%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7

مشاوره روابط فرایندی است که گروهی از انسان ها تلاش می کنند روابط افراد را مدیریت کرده و بهبود بخشند و تضادها را از بین ببرند. رابطه مد نظر ممکن است بین اعضای خانواده ، بین زن و شوهر، بین کارمند و کارفرما و یا بین مشتری و مسئول باشد.

زوج درمانی یکی از مولفه های مشاوره در مورد روابط می باشد. این شکل از مشاوره ممکن است با دیگر انواع مشاوره کمی متفاوت باشد. مشاوره کوتاه مدت ممکن است بین 1 تا 3 جلسه طول بکشد، در حالیکه زوج درمانی طولانی مدت بین 12 تا 24 جلسه طول خواهد کشید.

یک استثنا در این مورد وجود دارد که زوج درمانی متمرکز شده می باشد. زوج درمانی بیشتر در مورد مشکلات به ظاهر مقاوم با سابقه رابطه می باشد که احساسات هدف و عامل تغییر می باشند.

مشاوره ازدواج به ترکیبی از مشاوره های ذکر شده در بالا اشاره دارد. روش ها ممکن است تفاوت هایی داشته باشند، اما تفاوت ها ممکن است بیشتر به روش درمانگر و طریقه مشاوره مربوط شوند تا به عنوان آن.

قواعد اصلی

قبل از اینکه یک رابطه بین افراد درک شود، لازم است که تشخیص داده شود که هر فرد، از جمله مشاور دارای شخصیت، درک، ارزش های خاص و تاریخچه منحصر به فردی است. افراد در روابط مختلف به سیستم های ارزشی مختلف و گاهی غیرقابل توضیح پایبند می مانند. متغیرهای نهادی و اجتماعی (مانند مذهب، گروه های اجتماعی و دیگر عوامل جمعی) که شکل طبیعی رفتار یک فرد را تشکیل می دهند، در روند مشاوره و درمان مد نظر گرفته می شوند. یکی از اصول مشاوره در روابط این است که برای همه شرکت کننده ها مفید است و می توانند با یکدیگر و با جامعه روابط بهینه ای برقرار کنند. مهارت های زوج ها برای حل اختلافات می تواند میزان نرخ طلاق را پیش بینی کند.

اکر روابط زمانی دچار مشکل می شوند و منجر به شکست و بروز عملکردهای نامناسب و الگوهای ناسازگار خواهد شد. بروز مشکل در روابط علل مختلفی دارد، از جمله دلبستگی بدون امنیت، تکبر، حسادت، خشم، طمع، برقراری ارتباط ضعیف، عدم توانایی در حل مشکلات، بیماری جسمی، وجود گروه سوم و غیره.

بروز برخی تغییرات در وضعیت افاد، مانند وضعیت مالی، سلامت جسمی و تاثیر دیگر اعضای خانواده می تواند تاثیر عمیقی بر رفتار، واکنش ها و عملکردهای افراد در برقراری روابط بگذارد.

یک راه حل مناسب برای برطرف کردن این مشکلات و قرار دادن روابط در مسیر مناسب باعث تغییر ادراکات و عواطف افراد می شود.

درک و واکنش های عاطفی به یک رابطه اغلب در یک طرح ذهنی قرار می گیرند که نقشه عشق نامیده می شوند. این برنامه ها به طور مشترک بررسی و آشکارا بحث خواهند شد. ارزش های اصلی درک شده و مورد احترام قرار می گیرند یا اگر نامناسب باشند، تغییر داده می شوند.

منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Relationship_counseling

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *