نوروفیدبک و بهبود عملکرد مغز

نوروفیدبک 3

بنا بر تحقیقات انجام شده در کانادا ,تقویت طول موج خاصی از امواج مغزی میتواند عملکرد مغزی افراد مبتلا به اختلالات اعصاب و روان را درمان نماید .

با نوروفیدبک میتوان امواج الفای مغزی را تقویت نمود که در نتیجه کنترل شناختی مغز هم بهبود می  یابد .

معمولا درمان شبکه های مغزی در طی یک جلسه 30 دقیقه ای از نوروفیدبک انجام میگیرد .

عملکرد ضعیف شبکه شناختی مغز در طیف گسترده ای از اختلالات مغزی مانند اختلال بیش فعالی ,شیزوفرنی و افسردگی و اختلال اضطرابی خود را نشان میدهد .

در طی جلسات درمانی نوروفیدبک ,کاربران می اموزند تا عملکرد مغز خود را به کمک یک واسط کامپیوتری کنترل نمایند و در ساده ترین حالت ممکن کامپیوتر امواج مغزی را از طریق حسگر ها ضبط میکند و سپس میتواند عملکرد حقیقی مغز فرد را شبیه سازی نماید به صورت لحظه ای بروی صفحه مانیتور نشان دهد  .

به این روند چرخه نوروفیدبک میگویند زیرا اطلاعات مغزی فرد به خود او باز خورد داده میشود و سطح کنترل انها را نشان میدهد .

نوروفیدبک بلادرنگ به فرد اجازه میدهد تا وضعیت های مغزی متمایز را ایجاد نماید و تغییرات مغزی بدون تاثیرات شدید انجام میگیرد .

میتوان مدلسازی از مغز را در سطح نرمالی انجام داد که به دلیل شکل پذیری عصبی میباشد .

تحقیقات جدید به این پرسش پاسخ میگویند که ایا نوروفیدبک میتواند تغییراتی را ایجاد نماید ؟نتایج ام ار ای های انجام شده پس از 30 دقیقه از نوروفیدبک نشان میدهند که عملکر مغزی فرد به طور مشخصی بهبود می یابد .

مطابق با نتایج حاصل , انسجام متابولیک شبکه شناختی افزایش می یابد که به دلیل تحریکات مغزی با نوروفیدبک میباشد و همچنین میزان توجه و تمرکز فرد با این روش افزایش می باید .

انتظار میرود که نوروفیدبک در اینده تاثیر بیشتر بردرمان اختلالات اعصاب و روان داشته باشد و بتواند اختلالات اضطرابی را نیز درمان نماید

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - نوروفیدبک و بهبود عملکرد مغز

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: