نوروفیدبک و بهبود عملکرد مغز

نوروفیدبک 3

بنا بر تحقیقات انجام شده در کانادا ,تقویت طول موج خاصی از امواج مغزی میتواند عملکرد مغزی افراد مبتلا به اختلالات اعصاب و روان را درمان نماید .

با نوروفیدبک میتوان امواج الفای مغزی را تقویت نمود که در نتیجه کنترل شناختی مغز هم بهبود می  یابد .

معمولا درمان شبکه های مغزی در طی یک جلسه 30 دقیقه ای از نوروفیدبک انجام میگیرد .

عملکرد ضعیف شبکه شناختی مغز در طیف گسترده ای از اختلالات مغزی مانند اختلال بیش فعالی ,شیزوفرنی و افسردگی و اختلال اضطرابی خود را نشان میدهد .

در طی جلسات درمانی نوروفیدبک ,کاربران می اموزند تا عملکرد مغز خود را به کمک یک واسط کامپیوتری کنترل نمایند و در ساده ترین حالت ممکن کامپیوتر امواج مغزی را از طریق حسگر ها ضبط میکند و سپس میتواند عملکرد حقیقی مغز فرد را شبیه سازی نماید به صورت لحظه ای بروی صفحه مانیتور نشان دهد  .

به این روند چرخه نوروفیدبک میگویند زیرا اطلاعات مغزی فرد به خود او باز خورد داده میشود و سطح کنترل انها را نشان میدهد .

نوروفیدبک بلادرنگ به فرد اجازه میدهد تا وضعیت های مغزی متمایز را ایجاد نماید و تغییرات مغزی بدون تاثیرات شدید انجام میگیرد .

میتوان مدلسازی از مغز را در سطح نرمالی انجام داد که به دلیل شکل پذیری عصبی میباشد .

تحقیقات جدید به این پرسش پاسخ میگویند که ایا نوروفیدبک میتواند تغییراتی را ایجاد نماید ؟نتایج ام ار ای های انجام شده پس از 30 دقیقه از نوروفیدبک نشان میدهند که عملکر مغزی فرد به طور مشخصی بهبود می یابد .

مطابق با نتایج حاصل , انسجام متابولیک شبکه شناختی افزایش می یابد که به دلیل تحریکات مغزی با نوروفیدبک میباشد و همچنین میزان توجه و تمرکز فرد با این روش افزایش می باید .

انتظار میرود که نوروفیدبک در اینده تاثیر بیشتر بردرمان اختلالات اعصاب و روان داشته باشد و بتواند اختلالات اضطرابی را نیز درمان نماید

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x