نوروفیدبک را بیشتر بشناسید!

نوروفیدبک

نوروفیدبک راهی برای تعیین کمیت و آموزش فعالیت مغز می باشد و در حقیقت نوعی ثبت نوار مغز است. اصول چگونگی کار کرد نوروفیدبک بسیار آسان است.

ارتباط بین گروه ها و سلول ها در مغز افکار، احساسات و عملکردها را به وجود می آورد. این فعالیت به شکل نوارهای مغزی – تحریک های مغزی در قالب اوماج – قابل تشخیص هستند. در طول یک جلسه نوروفیدبک، سنسورها امواج مغزی شما را برای مشاهده فعالیت مغز کشف می کنند. یک کامپیوتر فعالیت مغز شما را با اهداف مورد نظر مقایسه می کند. صداها و تصاویر فورا به شما می گویند که مغز چه زمانی به هدف می رسد و چه زمانی نمی رسد – زمانی که شما در حال فعال کردن یا سرکوب کردن منطقه هدف مغز هستید این اتفاق می افتد.

از طریق این روش ساده یاد خواهید گرفت که امواج مغزی را که به اجرای سطح پایین مرتبط می شوند را فرونشانده و امواجی را افزایش دهید که با عملکرد بهینه مغز در ارتباط هستند. بسیار شبیه تمرینات ورزشی که برخی عضلات تقویت می شوند، هر چه مغز شما در رسیدن به یک موقعیت راحت تر و موثرتر بیشتر تمرین کند، بهتر و قویتر وارد این وضعیت خواهد شد. مانند هر مهارت دیگری، مغز نیز نیاز به تمرین و بازخورد دارد.

نوروفیدبک 1

زمانی که مغز سلامت روحی و روانی شما را تامین می کند، هر سیستم در بدن آن را به عملکرد بهتر برای رسیدن به مزیت های بیشتر، آموزش می دهد. نوروفیدبک دارای سابقه بسیار عالی در حل شرایط عاطفی و مشکلات مبتنی بر مغز است.

نوروفیدبک برای آموزش به کودکان مبتلا به بیش فعالی یا ADHD نیز به کار می رود، با این هدف که به این کودکان آموزش داده می شود که چگونه آرام بمانند و تمرکز کنند. ناسا (NASA) نیز از نوروفیدبک برای آموزش فضانوردان استفاده می کند. ارتش امریکا از آن برای برخی نیروهای خاص خود استفاده کرده و نوروفیدبک را به عنوان یک مداخله جدید برای PTSD و آسیب های مغزی  تصویب کرده است.

این فن آوری به علاوه در فوتبال حرفه ای توسط ورزشکاران المپیک استفاده می شود و برای سلامت، رفاه و توسعه شخصی استفاده می شود.

کلینیک فوق تخصصی آلومینا مجهز به دستگاه های نوروفیدبک می باشد. در صورتیکه هرگونه مشکل یا سوالی در رابطه با این روش درمانی دارید می توانید با متخصصان حاضر در این کلینیک تماس بگیرید. از شماره های تماس موجود بر روی صفحه وب سایت استفاده می کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

[divider]

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

انجام کلیه خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک در کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *