نوروفیدبک را بیشتر بشناسید!

نوروفیدبک

نوروفیدبک راهی برای تعیین کمیت و آموزش فعالیت مغز می باشد و در حقیقت نوعی ثبت نوار مغز است. اصول چگونگی کار کرد نوروفیدبک بسیار آسان است.

ارتباط بین گروه ها و سلول ها در مغز افکار، احساسات و عملکردها را به وجود می آورد. این فعالیت به شکل نوارهای مغزی – تحریک های مغزی در قالب اوماج – قابل تشخیص هستند. در طول یک جلسه نوروفیدبک، سنسورها امواج مغزی شما را برای مشاهده فعالیت مغز کشف می کنند. یک کامپیوتر فعالیت مغز شما را با اهداف مورد نظر مقایسه می کند. صداها و تصاویر فورا به شما می گویند که مغز چه زمانی به هدف می رسد و چه زمانی نمی رسد – زمانی که شما در حال فعال کردن یا سرکوب کردن منطقه هدف مغز هستید این اتفاق می افتد.

از طریق این روش ساده یاد خواهید گرفت که امواج مغزی را که به اجرای سطح پایین مرتبط می شوند را فرونشانده و امواجی را افزایش دهید که با عملکرد بهینه مغز در ارتباط هستند. بسیار شبیه تمرینات ورزشی که برخی عضلات تقویت می شوند، هر چه مغز شما در رسیدن به یک موقعیت راحت تر و موثرتر بیشتر تمرین کند، بهتر و قویتر وارد این وضعیت خواهد شد. مانند هر مهارت دیگری، مغز نیز نیاز به تمرین و بازخورد دارد.

نوروفیدبک 1

زمانی که مغز سلامت روحی و روانی شما را تامین می کند، هر سیستم در بدن آن را به عملکرد بهتر برای رسیدن به مزیت های بیشتر، آموزش می دهد. نوروفیدبک دارای سابقه بسیار عالی در حل شرایط عاطفی و مشکلات مبتنی بر مغز است.

نوروفیدبک برای آموزش به کودکان مبتلا به بیش فعالی یا ADHD نیز به کار می رود، با این هدف که به این کودکان آموزش داده می شود که چگونه آرام بمانند و تمرکز کنند. ناسا (NASA) نیز از نوروفیدبک برای آموزش فضانوردان استفاده می کند. ارتش امریکا از آن برای برخی نیروهای خاص خود استفاده کرده و نوروفیدبک را به عنوان یک مداخله جدید برای PTSD و آسیب های مغزی  تصویب کرده است.

این فن آوری به علاوه در فوتبال حرفه ای توسط ورزشکاران المپیک استفاده می شود و برای سلامت، رفاه و توسعه شخصی استفاده می شود.

کلینیک فوق تخصصی آلومینا مجهز به دستگاه های نوروفیدبک می باشد. در صورتیکه هرگونه مشکل یا سوالی در رابطه با این روش درمانی دارید می توانید با متخصصان حاضر در این کلینیک تماس بگیرید. از شماره های تماس موجود بر روی صفحه وب سایت استفاده می کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

[divider]

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
[divider]

انجام کلیه خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک در کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - نوروفیدبک را بیشتر بشناسید!

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: