نه امشب نه! سردرد دارم!

سردرد و رابطه جنسی

یکی از تفکرات غلط رایج در سردرد: رابطه جنسی سردرد را تشدید می کند!

به نظر می رسد رابطه جنسی به عنوان یک درمان برای سردرد،عمل کند .

یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب در آلمان نشان داده اند که فعالیت جنسی می تواند باعث ” تسکین کامل یا جزئی ”  سر درد در برخی از انواع میگرن شود.

این مطالعه  که در دانشگاه مونستر آلمان انجام شده است  نشان می دهد که به جای استفاده از سر درد به عنوان بهانه ای برای امتناع از رابطه جنسی ، عشق بازی می تواند تاثیرات بیشتری نسبت به مسکن در درمان سردرد داشته باشد. براساس این تحقیق که در مجله انجمن بین المللی سردرد چاپ شده است ، نشان داده شد که بیش از نیمی از افراد مبتلا به میگرن با انجام رابطه جنسی بهبود علائم سردرد را تجربه کردند. و در یک پنجم شرکت کنندگان رابطه جنسی باعث بهبود کامل سردرد شده بود. اثرات ضد سردرد رابطه جنسی در مردان بارزتر بود.

احتمالا علت این موضوع این است که رابطه جنسی باعث آزاد شدن اندروفین ها (مسکن های طبیعی بدن)، از طریق سیستم عصبی مرکزی می شود و این ضد دردهای طبیعی می توانند درد را کم و یا حتی قطع کنند.

البته انواع خاصی از سردرد وجود دارند که فقط با رابطه جنسی ایجاد و یا تشدید می شوند و اگر فردی این نوع سردرد را داشته باشد باید حتما جهت درمان به پزشک مراجعه کند زیرا در غیراینصورت ممکن است سردرد باعث ایجاد مشکلات زناشویی شود.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - نه امشب نه! سردرد دارم!

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: