نه امشب نه! سردرد دارم!

سردرد و رابطه جنسی

یکی از تفکرات غلط رایج در سردرد: رابطه جنسی سردرد را تشدید می کند!

به نظر می رسد رابطه جنسی به عنوان یک درمان برای سردرد،عمل کند .

یک تیم از متخصصین مغز و اعصاب در آلمان نشان داده اند که فعالیت جنسی می تواند باعث ” تسکین کامل یا جزئی ”  سر درد در برخی از انواع میگرن شود.

این مطالعه  که در دانشگاه مونستر آلمان انجام شده است  نشان می دهد که به جای استفاده از سر درد به عنوان بهانه ای برای امتناع از رابطه جنسی ، عشق بازی می تواند تاثیرات بیشتری نسبت به مسکن در درمان سردرد داشته باشد. براساس این تحقیق که در مجله انجمن بین المللی سردرد چاپ شده است ، نشان داده شد که بیش از نیمی از افراد مبتلا به میگرن با انجام رابطه جنسی بهبود علائم سردرد را تجربه کردند. و در یک پنجم شرکت کنندگان رابطه جنسی باعث بهبود کامل سردرد شده بود. اثرات ضد سردرد رابطه جنسی در مردان بارزتر بود.

احتمالا علت این موضوع این است که رابطه جنسی باعث آزاد شدن اندروفین ها (مسکن های طبیعی بدن)، از طریق سیستم عصبی مرکزی می شود و این ضد دردهای طبیعی می توانند درد را کم و یا حتی قطع کنند.

البته انواع خاصی از سردرد وجود دارند که فقط با رابطه جنسی ایجاد و یا تشدید می شوند و اگر فردی این نوع سردرد را داشته باشد باید حتما جهت درمان به پزشک مراجعه کند زیرا در غیراینصورت ممکن است سردرد باعث ایجاد مشکلات زناشویی شود.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *