مصرف طولانی مدت مسکن ها و ریسک ابتلا به افسردگی

افسردگی

طبق مطالعه انجام شده یک تیم از محققان دانشگاه سنت لوئیس در سال جاری بین مصرف مزمن داروهای ضد درد و افزایش خطر ابتلا به افسردگی اساسی رابطه وجود دارد.

با توجه به تجزیه و تحلیل داده های پرونده پزشکی حدود 50000 نفر از بیمارانی که هیچگونه سابقه مصرف داروی مسکن یا افسردگی نداشتند، و پس از آن مسکن برای ایشان تجویز شده بود؛
بیمارانی که برای 180 روز یا بیشتر مسکن مصرف کرده بودند با 53 درصد افزایش خطر ابتلا به افسردگی مواجه بودند ، و کسانی که برای 90-180 روز مسکن مصرف کرده بودند حدود 25 درصد افزایش خطر افسردگی در مقایسه با بیمارانی که هرگز مسکن مصرف نکرده بودند داشتند.

علت اینکه چرا مصرف مسکن ها در طولانی مدت می تواند باعث افسردگی شود ممکن است به دلیل اختلال در مسیر پاداش در مغز باشد.به دلیل اختلال در این مسیر ما دیگر از فعالیت های لذتبخش زندگی مانند غذا خوردن،رابطه جنسی،همصحبتی با دوستان و… لذت کمتری می بریم و این ممکن است منجر به ایجاد افسردگی گردد.

همچنین استفاده از مسکن ها می تواند باعث اختلال کارکرد غده آدرنال ، هورمون تستوسترون ، کمبود ویتامین D و اختلال در تنظیم گلوکز گردد.که این ها نیز ممکن است هریک به نوعی منجر به افسردگی گردند.

منبع:sciencedaily

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *