مزایای آفتاب تابستانی برای کودکان

مزایای آفتاب تابستانی برای کودکان

Health Benefits of Sunshine | Sun and ADHD

 

تابستان زمان مناسبی است تا کودکان به دور از مدرسه و به دور از هر هیاهویی زمانی را در خارج از خانه صرف کرده و به قول معروف “آتش بسوزاند”. با این حال، مزیت اصلی تابستان “آفتاب” آن است!!! در واقع، صرف وقت کوتاهی در زیر آفتاب تابستانی مزایایی برای کودک دارد، به ویژه آنهایی که دچار مشکلات یادگیری و یا رفتاری هستند- پیش فعالی/ دچار اختلال کم توجهی (ADHD).

 

 افزایش ویتامین D

یکی از منابع اصلی ویتامین D نور آفتاب است. بازی کردن کودکان در زیر نور آفتاب باعث جذب بیشتر این ویتامین می شود. ویتامین D برای حمایت از عملکرد شناختی، بهینه سازی سوخت و ساز کلسیم و فسفر در بدن، پیشگیری از دیابت و مقاومت در مقابل انسولین، و همچنین کاهش خطر ابتلا به التهاب بیش از حد بسیار حیاتی است.

 

علاوه بر این، پزشکان معتقدند که ممکن است رابطه ایی مستقیم بین اوتیسم و سطوح پایین ویتامین D وجود داشته باشد. بنابراین، اگر فرزند شما از اوتیسم و سندرم اسپرگر رنج می برد، گذراندن وقتی در خارج از منزل و زیر نور  آفتاب می تواند اثر مثبتی داشته باشد.

 

توجه داشته باشید که منظور آفتاب کور کننده ظهرگاهی نیست!!!

 

تقویت ریتم شبانه روزی 

نور آفتاب ریتم شبانه روزی بدن را تقویت می کند به این ترتیب که در طول روز بدون خستگی بیدارید و در شب به خوبی می خوابید. کودکانی که زمان بیشتری زیر نور آفتاب می گذرانند، به طور طبیعی قادر به خواب بهتر در شب هستند که توانایی آنها را در طول روز بهبود می بخشد. متخصصین به این نتیجه رسیده اند که نور آفتاب تابستانی باعث کاهش علایم پیش فعالی/ اختلال کم توجهی است.

نگارنده: شیرین قلی زاده

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

 

[divider]

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x