مرگ زودرس، ارمغان پشت میزنشستن های طولانی مدت

ما بیشتر از هرکاری در طول روز می نشینیم و گاهی اوقات انگشتان دستمان تنها دارای حرکت است!! درواقع این موضوع از پیشرفت های تکنولوژی است که به من، شما و میلیون انسان دیگر این اجازه را می دهد که بدون فعالیت و تنها از طریق نشستن پشت میزهایمان درآمد کسب کنیم.

اما متاسفانه این سهولت کار در جامعه مدرن باعث شده است که طول عمر ما هم کاهش یابد. یک مطالعه جدید از زنان مسن که در مجلات معتبر آمریکایی چاپ شده است، نشان داده است این نشستن های طولانی باعث مرگ های نابهنگام و از جمله بیماری های قلبی و سرطان خواهند شد و کسانی که بیشتر روزشان را درگیر نشستن می کنند بیشتر در معرض خطرند، به طورمثال افرادی که ساعت های زیادی پای تلویزیون می شینند و یا ساعات زیادی را صرف رانندگی می کنند و …

نشستن پشت میز و مرگ ناگهانی

حتی زنانی که ساعات کمی از روز را به ورزش منظم اختصاص می دهند نسبت به افراد بی تحرک، کمتر احتمال خطر مرگ را خواهند داشت.

دکتر منسون، رییس طب پیشگیری در دانشگاه هاروارد اظهار می دارد که حتی ورزش کردن شدید هم نمی تواند مانع خطر مرگ زودرس شما در اثر نشستن های طولانی مدت باشد. درواقع یعنی اینکه اگر شما زیاد می نشینید و زیاد ورزش می کنید این موضوع باعث نمی شود که شما از خطر مرگ زودرس در امان باشید.

دکتر مین لی، پروفسور پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد، می گوید که هنوز طرز نشستن رابطه اش با مرگ ناگهانی معلوم نشده و چیزی که فعلا مشخص است صرفا نشستن های طولانی مدت است.

هنگامی که شما مدت زمان زیادی را در حالت نشسته به سر می برید، کالری کمتری مصرف می کنید، ماهیچه هایتان کمتر فعالیت خواهند کرد و به احتمال بیشتری به چاقی یا بیماری های قلبی دچار خواهید شد.

ورزش مناسب کتف و شانه ها

راه چاره چیست؟

ساده ترین راه حل برای جلوگیری از این موضوع این است که شما مدت زمان هایی را هم در طول روز در حالت ایستاده به سر ببرید. و برای این کار هم فقط نیاز است که تایمر گوشی تان را تنظیم کنید و هر 30 تا 60 دقیقه یکبار از جای خود بلند شوید و چند حرکت کششی انجام دهید.

دکتر منسون می گوید ” اگر که شما بیش از 6 تا 8 ساعت در طول روز در حالت نشسته باشید، وضعیت خوبی ندارید و بهتر است هرچه زودتر شرایطتتان را تغییر دهید. و وقتی هم حرف از ورزش می شود، هر فعالیتی خوب است. اگرچه که بعضی از فعالیت ها نسبت به بقیه فعالیت ها بهتر هستند اما در کل تحرک بهتر از بی تحرکی است. در حالت ایده آل مدت یک ساعت ورزش در بین ساعات کاری بسیار کمک کننده خواهد بود اما اگر شرایطش برایتان مهیا نیست بهتر است که حداقل نیم ساعت تا بیست دقیقه از بین ساعات کاری تان را اختصاص به حرکات کششی بدهید “

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *