مراحل رشد جنین، بخش اول : لقاح

[aparat width=”500″ height=”300″]http://www.aparat.com/v/j0Xof[/aparat]

آغاز چرخه قاعدگی شما از اولین روز آخرین دوره  قاعدگی شما محاسبه می شود. لقاح  حدود دوهفته بعد از این روز رخ می دهد. و این مدت زمانی است که واقعاً می توانید باردار شوید.

در طول چرخه قاعدگی، یکی از تخمدانها یک تخمک از خود آزاد می کند. اگر هر دو تخمدان تخمک آزاد کنند ممکن است صاحب دو قلوهای غیر همسان شوید، شرابه هایی که به شکل انگشت هستند تخمک را به سمت لوله فالوپ هدایت می کنند.

تخمک به وسیله ی موهای کوچک داخل لوله فالوپ به سمت رحم هل داده می شوند و منتظر اسپرم می مانند. حدود 1 قاشق چایخوری از مایع منی  که وارد واژن می شود حاوی  300 میلیون اسپرم می باشد که فقط کمتر 100000 آنها از گردن رحم عبور می کنند.

بیشتر اسپرم ها در مسیر خود می میرند و تنها حدود  200 اسپرم موفق می شوند به تخمک برسند. لقاح زمانی رخ می دهد که یک اسپرم مواد ژنتیکی خود را تخمک ترکیب کند. اسپرم و تخمک هر یک حاوی 23 کروموزوم هستند که اطلاعات ينتیکی را با خود حمل می کنند. ازجمله جنسیت نوزاد، ظاهر فیزیکی و هوش و شخصیت.

اینکه جنین دختر یا پسر است را شما هنوز نمی توانید تشخیص بدهید. در عرض 24 ساعت بعد از لقاح، تخمک که حالا بارور شده است به دو سلول تقسیم می شود.هر 12 ساعت یک بار تعداد سلولهای تخمک دو برابر می شود و تخمک سفر خو را رح را ادامه می دهد، اگر در طول مرحله اول سلولها به جای متصل ماندن به هم  به دو گروه جداگانه تقسیم شوند، شانس دو قلو ی همسان بودن جنین شما مضاعف می شود. در حدود 3 روز بعد از لقاح، تخم تبدیل به یک توپ متشکل از 32 سلول شبیه به تمشک کوچک می شود. چند روز بعد ،وقتی توپ حدود 500 سلول شد محیطی از مایع اطراف آنرا پر می کند.

روز هفتم، تخمک بارور شده در لایه های رحم لانه گزینی می کند. سلولهایی که در نهایت جفت را تشکیل می دهند شروع به تولید هورمون بارداری یا گنادوتروپین جفت انسانی HCG می کند. با تحریک مداوم جسم زرد برای تولید پروژسترون چرخه قاعدگی متوقف می شود و همین امر موجب می شود که ضخامت ایجاد شده باقی بماند. در طول این دوره اگر بارداری اتفاق افتاده باشد تخمک بارور در رحم لانه گزینی می کند و در غیراینصورت ضخامت ایجاد شده رحم شروع به ریزش کرده و سیکل قاعدگی بعدی آغاز شده و خونریزی از کانال واژینال خارج می شود.

بعد از 38 هفته، تخمک بارور شده به  شکل یک نوزاد با بیش از 2 تریلیون سلول رشد کرده است.

 لعیا عباسی اصل- کارشناس ارشد علوم تربیتی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *