مدیریت رفتارهای شیطنت آمیز کودکان( ADHD) بیش فعال

در بیشتر مواقع ما درمانگرها در مورد افزایش توجه وتمرکز کودکان صحبت می کنیم اما کمتر در مورد رفتارهای پرخطر کودکان صحبتی می کنیم اینجا به شما راهنمایی هایی را در جهت کنترل رفتارهای شیطنت آمیز کودکتان رائه خواهیم داد.

بازی کودکان

قابل درک است که زمانی یک کودک خواسته ای دارد و ما نخواهیم آن را انجام دهیم و او مدام حرف خود را تکرار می کند.

اکثر کودکان به سرت با افزایش سن و رشد می توانند یاد بگیرند که چطور رفتار خود را کنترل کنند اما در کودکان با اختلال بیش فعالی مخصوصا از نوع تکانشگری این اتفاق درتر اتفاق می افتد .

این رفتارهای غیر قابل کنترل در کودکی به صورت عدم به موقع صحبت وبدون بالابردن دست در کلاس درس،عدم انتظار در صف … می تواند خود را نشان دهد .

علائم تکانشگری در نوجوانی نیز به صورت : رانندگی های خطرناک،استفاده از مشروبات الکلی،داشتن روابط جنسی خارج از اندازه،دعوا کردن و … می باشد.

این کودکان ظاهرا خارج از کنترل به نظر می رسند در این خصوص درمان هایی که می تواند به شما کمک کند تا این رفتار ها را در کنترل بیشتری در آورید عبارتند از :

درمان شناختی – رفتاری ( این روش شکلی از آموزش مهارتهای اجتماعی نیز نامیده میشود ،کودکان یاد میگیرند که نگاه های اتهام آمیز را به خود در یابند،با دیگران به شکلی درست ارتباط برقرار کنند و عواقب ناشی از رفتارهای خود را درک کنند.

 در این روش کودکان یاد می گیرند که برای کاری صبر کنند و نوبت را رعایت کنند، قوانین را رعایت کنند، نتایج اعمال خود را درک کنند).

روش های دارویی و پزشکی

آموزش مهارت های رفتاری جدید

به دست آوردن کنترل بر انگیزه های خود را با روش مهارت های رفتاری .

ورزش و تخلیه انرژی ( مطالعات نشان داده ورزش مخصوصا ورزش های گروهی می تواند درکاهش رفتار های تکانشی کودکان بیش فعال کمک کند).

شما همچنین می توانید تکانشگری فرزند خود را در خانه با استفاده از ابزارهای در دسترس کنترل کنید مانند :

حواس او را پرت کنید.

عواقب کار را به او گوشزد کنید.

پاداش ها وتنبیه هایی را برای او در نظر بگیرید.

معلمان محترم نیز می توانند با نزدیک شدن به دانش اموزان بیش فعال و داشتن روابط خوب با آنها ، دادن مسئولیت به آنها می توانند به تکانشگری این دانش اموزان کمک کنند .

منبع:

webmd

انجام کلیه روش های روانشناختی در مرکز تخصصی مغزو اعصاب وروان آلومینا انجام می گردد


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *