مدیریت خشم

راه های کنترل خشم

 

خشم یک احساس قدرتمند است و محدوده آن در چندثانیه می تواند بسیار تغییر کند. اين احساس مي تواند از يك احساس خفيف ناخوشايند تا يك احساس شديد عصبانيت را دربرگیرد.

خشم در بسیاری از مواقع ممکن است یک واکنش طبیعی به یک بی عدالتی و یا حتی یک واکنش دفاعی باشد. پرخاشگري مي تواند به شكل سوء استفاده كلامي، تهديد كردن يا اعمال آسيب زننده باشد. ولي خشم يك احساس است كه الزاما منجر به پرخاشگري نمي شود. بنابراين يك فرد ممكن است خشمگين شود، بدون اينكه الزاما رفتار پرخاشگرانه داشته باشد.

آیا شما میدانید که شیوه ابراز خشمتان چیست؟ اگر نمیدانید، ممکن است دلیل مشکلاتی که در خانه، محل کار یا زندگی اجتماعی دارید، همین باشد.

 

مدیریت خشم:

 

فهرستی از موضوعاتی که باعث خشمگین شدنتان می شوند را تهیه نمایید.

تاجاییکه می توانید از عوامل محرکی که باعث خشمگین شدنتان می شوند اجتناب کنید.

احساسات خشم تان را حتی اگر جزیی هستند شناسایی کنید.

علامت های فیزیولوژیکی که در هنگام خشمگین شدنتان بروز می کند را شناسایی کنید ( به عنوان مثال، افزایش ضربان قلب، گشاد شدن رگ های خونی، اتساع مردمک ها، گشاد شدن سوراخ های بینی و …)

زمانی را برای خارج شدن از وضعیت نگه دارید ( حداقل 20 دقیقه). با خودتان شرط بگذارید که هروقت در موقعیت استرس آمیزی بودید تا 20 دقیقه حق هیچ گونه واکنشی را ندارید.

در طول آن 20 دقیقه ورزشی سبک را انجام دهید.

هنگام عصبانیت بنویسید. لازم نیست دست نوشته هایتان را جایی نگه دارید می توانید آن ها را پاره کنید.

قبل از نشان دادن هرگونه واكنش، از فرد مقابل توضيح بخواهيد.

 

و در انتها

 

می توانید از یک مشاوره تلفنی کمک بگیرید و یا عضو یک گروه درمانی شوید تا با کمک افراد دیگر و در قالب گروه بتوانید راه هایی برای کنترل خشم بیاموزید.

 

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و متخصص نوروتراپی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *