مدیریت خشم: 10 نکته برای کنترل خشم 

 

مدیریت خشم: 10 نکته برای کنترل خشم 

 

مدیریت خشم: 10 نکته برای کنترل خشم 

از نکات مدیریت خشم ،ساده استفاده کنید  .

آیا هنگامی که کسی در ترافیک برای شما مدام بوق میزند و یا برای شما مزاحمت ایجا می کند سریع عصبانی میشوید؟

وقتی کودک شما حاضر به همکاری نیست  فشار خون شما بالا میرود ؟

خشم یک احساس طبیعی و حتی سالم است اما مهم است که با آن برخورد مثبت داشته باشیم. خشم بدون کنترل می تواند بر سلامت و روابط شما تاثیر بگذارد.

 

 برای کنترل خشم خود آماده هستید؟

با در نظر گرفتن این 10 راهنمایی مدیریت خشم را شروع کنید.

 

1. قبل از صحبت کردن فکر کنید
همان لحظه اگر کنترل کنید هرگز پشیمان نخواهید شد . چند لحظه قبل از اینکه هر چیزی را بگوئید، چند لحظه  افکار خود را جمع آوری کنید بکشید .

 

2. هنگامی که آرام شدید، خشم خود را بیان کنید
به محض اینکه خشم تان فروکش کرد و وقتی فکر کردید درباره مشکلتان صحبت کنید در این شرایط نگرانی ها و نیازهای شما به وضوح و به طور مستقیم، بدون آسیب رساندن به دیگران بیان شده و به شما بیشتر کمک خواهد کرد.

 

3. برخی ورزش ها را دریافت کنید
فعالیت فیزیکی می تواند به کاهش استرس منجر شده وباعث عصبانیت شما می شود. اگر احساس خشم شما زیاد است نیاز است که زمان بیشتری را جسورانه صرف فعالیت های ورزشی لذت بخش کنید.

 

4.وقفه ایجاد کنید
وقفه فقط برای بچه ها نیست در طول روزهایی که ممکن است کمی خشمگین باشید برای خود استراحت ها و وقفه های کوتاه در نظر بگیرید این وقفه ها برای جلوگیری از تحریک شدن و یا عصبانیت به شما کمک خواهد کرد.

 

5. شناسایی راه حل های ممکن
به جای تمرکز بر روی آنچه که شما را دیوانه کرده داست، به حل و فصل مسئله دست بزنید. آیا اتاق کثیف کودک  شما را عصبانی می کند؟

آیا شریک شما هر شب برای شام دیر می کند؟

به یاد داشته باشید که خشم هر چیزی را برطرف نمی کند و ممکن است آن را بدتر کند.

 

6. توضیح مواردی که باعث ناراحتی تان شده
برای جلوگیری از انتقاد یا  سرزنش کردن که فقط ممکن است تنش را افزایش دهد مشکل را توصیف کنید ،سعی کنید با احترام خاصی جملات را بیان کنید .

 

7. هراس را نادیده نگیر
بخشش یک ابزار قدرتمند است. اگر اجازه دهید خشم و دیگر احساسات منفی  از احساسات مثبت تان پیش بگیرند ممکن است خودتان را با تلخی یا حس بی عدالتی خود غرق کنید. اما اگر بتوانید فردی را که خشمگین تان  کرده ببخشید، ممکن است طرف کقابل از شما یاد بگیرد و شما نیز به بخشش عادت کنید و رابطه شما تقویت شود.

 

8. استفاده از طنز برای رهایی از تنش
از طنز استفاده کنید تا به شما کمک کند چهره عصبانی و احتمالا انتظارات غیر واقعی برای چگونگی انجام کارهایتان را عوض شود.

 

9. مهارت های آرامش را تمرین کنید
یادبگیرید که از مهارت های آرامش بخش استفاده کنید . تمرینات تنفس عمیق را تمرین کنید، یک صحنه آرامش بخش را تصور کنید یا یک کلمه یا عبارت آرامش بخش را برای خود تداعی کنید. به موسیقی گوش دهید، مجله بخوانید و یا یا تمرینات یوگا را انجام دهید .

 

10.بدنبال کمک باشید
یادگیری کنترل خشم چالشی برای همه و در هر زمان است. اگر خشم شما از کنترل خارج می شود، برای کمک به مسائل خشم تلاش کنید و اگر نتوانستید از این راهکارها بهره گیرید بهتراست با یک متخصص روان ملاقات داشته باشید.

 

منبع

پیشنهاد ما به شما استفاده از روش غیردارویی بیوفیدبک جهت کنترل خشم می باشد 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - مدیریت خشم: 10 نکته برای کنترل خشم 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: