مخچه و خلاقیت

مخچه 2
مخچه

بنا بر تحقیقات انجام شده در دانشگاه استانفورد که در تاریخ 28 می سال 2015 به چاپ رسید ,مخچه میتواند نقش موثری در ایجاد خلاقیت در فرد داشته باشد .

در مطالعات گذشته ,نیمکره راست بخش پدید اورنده ی خلاقیت شناخته میشد ولی دانش جدید این فرضیه  را رد کرده و وجود خلاقیت را به مخچه نسبت میدهد .

همچنین مشخص شده است که نیمکره راست و چپ مخچه نقشی اساسی در ایجاد خلاقیت در فرد دارند .

مخچه مسئول حافظه حرکتی ,همکاری و یادگیری با تکرار میباشد ولی بیشتر متخصصان ان را به عنوان جایگاهی برای ایجاد خلاقیت نمیشناسند .تفکر بیش از اندازه باعث فعالیت بیش از اندازه ی بخش های اجرایی مغز میشود و  خلاقیت را نابود میکند .

در واقع هر چه بیشتر شما راجع به موضوعی فکر کنید با احتمال بیشتری به نتیجه نامطلوب میرسید و البته به این حالت توازی تحلیلی نیز میگویند .

بنا بر نتایج بدست امده از تحقیقات ,مراکز کنترل اجرایی مغز و یا بخش های که مسئول برنامه ریزی ,تنظیم و مدیریت فعالیت ها میباشند ,ارتباطی منفی با عملکر خلاقانه دارند .

خلاقیت یکی از ارزشمند ترین توانایی های هر فرد میباشد چه در هنگام کار چه تفریح .

در هنر و تجارت و علم ,خلاقیت موتوری است که باعث پیشرفت انسان میشود و حتی در ارتباطات میان فردی هم موثر است و افرادی که خلاق ترند میتوانند روابط بهتری را مدیریت نمایند .

محققان برای درک ارتباط بین مخچه و خلاقیت از ازمون تصویر سازی استفاده کردن .در این ازمون شرکت کنندگان سعی میکنند تا واژه ها را ترسیم کنند و این در حالی است که هم گرو هی های انان سعی میکنند تا حدس بزنند کلمه ترسیم شده چیست .

شرکت کنندگان در حین ترسیم این کلمات با اسکنر ام ار ای مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که کشیدن خطوط زیگ زاگ بخش های تمرکزی و حرکتی  مغز را فعال میکند ولی نیازی به خلاقیت ندارد .

پس از ان متخصصان طرح ها را بر اساس دقت ,خلاقیت و دیگر معیار ها درجه بندی کردند و سپس انها را با سیستم اسکن تصویری مغز مقایسه نمودند .

نتایج بدست امده محققان را شگفت زده کرد .هرچه دشواری ترسیم یک واژه بیشتر میشد ,فعالیت کورتکس فوقانی چپ  مغز پیشین هم بیشتر میشد و این همان ناحیه ای است که با توانایی های اجرایی مرتبط میباشد .

در واقع خلاقیت بالا با فعالیت زیاد در ناحیه چپ مغز پیشین و فعالیت بالا در مخچه ارتباط داده شد ولی مشخص نیست که در ناحیه چپ مخچه قرار دارد و یا راست .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *