مامان هایی که استرس دارید! ممکنه این الگوها به دیگران انتقال پیدا کند!

انتقال الگوهای استرس

تحقیقات جدید نشان می دهد که نوزادان متولد شده از مادرانی که در وقایع استرس زای زندگی بوده ند ممکن است تغییراتی را در بدو تولد خود در الگوهای رفتار های عاطفی  داشته باشند.

محققان در دانشگاه حیفا در اسرائیل می گویند که تحقیقات قبلی در هر دوگروه انسان و حیوان نشان داده است که خانم هایی که در معرض استرس قرار داشته اند تصور میرود که بر فرزندشان نیز تاثیر گذار است.

مطالعات فعلی نیز نشان داده است که می تواند استرس و اضطراب مادران بر نسل های بعدی آنها تاثیر گذار باشد واین تاثیر از طریق انتقال ژنی است که در پاسخ به استرس تاثیر گذار است.

محققان بر روی گروهی از موش های ماده قبل از جفت گیری ، تحت استرس مزمن قرار گرفتند و محققان دریافتند که موشهایی که تحت تنش قرار گرفته بودند هورمونی در قشر پیشانی مغز آنها افزایش یافته بود.

این پژوهشگران دریافتند که تفاوت های رفتاری بین فرزندان موش های ماده ای که تحت تنش قرار داشته اند و فرزندانی که تحت تحت تنش نبوده اند وجود دارد.

به طور سنتی اعتقاد بر این بود که تنها اطلاعات ژنتیکی از نسلی به نسل دیگر انتقال پیدا می کند اما این مطالعه نشان داد که بسیاری از بیماریهای روانی مانند استرس ،استرس پس از سانحه،اسکیزوفرنی نیز می تواند به نسل های بعدی انتقال پیدا کند.

به طور سنتی، اعتقاد بر این بود که تنها اطلاعات ژنتیکی از نسلی به نسل دیگر از طریق تخم مرغ و سلول های اسپرم منتقل شده است.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268415.php

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس،نوروتراپیست و درمانگر در زمینه اضطراب)

برای  تعیین نوبت ویزیت با متخصصین مرکز آلومینا  جهت  درمان استرس و اضطراب خود با روش های درمانی دارویی و غیر دارویی می توانید به قسمت تماس با ما مراجعه فرمایید.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x