نکاتی قبل از مصرف ریتالین:
اگر در 14 روز گذشته شما یک مهارکننده ام ای او دریافت کرده اید، ریتالین مصرف نکنید! زیرا موجب یک تعامل خطرناک مخدرها می شود. مهارکننده های ام ای او شامل ایزوکاربکساید،لینزویید،فنلزین،راساگلین و ترانیل سیپرومین هستند.
اگر حساسیت به متیل فنیدیت دارید و یا اگر موارد زیر را دارید حتما به پزشکتان اطلاع دهید چرا که در بعضی موارد زیر منع مطلق مصرف ریتالین وجود دارد:
گلوکوم
سابقه شخصی یا خانوادگی از تیک یا سندرم تورت
اضطراب،تنش و تحریک
اگر شما هرگونه مشکلات قلبی دارید به پزشک بگویید، برخی از محرک ها می تواند موجب مرگ ناگهانی در افرادی که مشکلات قلبی جدی یا نقص مادرزادی قلب دارند،شود.
اگر شما موارد زیر را دارید به پزشک بگویید:
بیماری های قلبی،اختلال ریتم قلب
بیماری عروق کرونر
سابقه حمله قلبی

ریتالین

 

برای اینکه مطمئن شوید در صورتیکه موارد زیر هم وجود داشت حتما با پزشک در میان بگذارید:

فشارخون بالا

سابقه شخصی یا خانوادگی از بیماری های روانی،اختلال روانی،اختلال دو قطبی،افسردگی، اقدام به خودکشی، بیماری عروق محیطی از جمله سندرم رینود

صرع یا اختلال تشنجی دیگر
اختلال معده
سابقه اعتیاد به مواد مخدر یا الکل

ریتالین ممکن است موجب عادت شود. هرگز این دارو را با کس دیگری به خصوص کسی که سابقه سو مصرف دارو و یا مواد را دارد شریک نشوید.
در رده بندی سازمان غذا و داروی آمریکا، بارداری در رده سی قرار دارد. یعنی معلوم نیست که ریتالین میتواند بر نوزادی که هنوز به دنیا نیامده اثر بگذارد یا نه. درصورتیکه قصد بارداری دارید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
متیل فنیدیت می تواند به شیرمادر منتقل شود. به همین خاطر در حالیکه در حین شیردهی هستید نباید از ریتالین استفاده کنید.
استفاده طولانی مدت از ریتالین می تواند به رشد کودک آسیب بزند. پس وقتی که کودک از این دارو استفاده می کند نمی تواند وزن درستی را به دست بیاورد.
ریتالین به کودکان زیر 6 سال ممکن است آسیب رسان باشد، پس بهتر است حتما با مشورت پزشک صورت بگیرد.

 

.فاطمه امیری

فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - قبل از مصرف ریتالین!

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: