فواید موسیقی درمانی برای کودکان طیف اوتیسم

موسیقی درمانی, فواید موسیقی درمانی برای کودکان طیف اوتیسم

فایل صوتی این مقاله به همراه توضیحات تکمیلی:

شناخت اوتیسم

اوتیسم معمولا می تواند در سه سال اول زندگی ما مورد توجه قرار گیرد و به عنوان یک ناتوانی بسیار پیچیده که بر رشد توانایی های اجتماعی، کلامی و شناختی ما اثر می گذارد شناخته می شود. این اختلال می تواند در روش برقراری ارتباط با دیگران تاثیر گذارد، و اگرچه شباهت هایی بین موارد مختلف اوتیسم وجود دارد، اما محدود کردن این اختلال به دلایل خاص و یا علائم خاص دشوار است.

تقریبا از هر 68 آمریکایی 1 نفر، شکلی از اوتیسم را خواهد داشت، و چیزی نیست که ما بتوانیم در آن پیشرفت کنیم، اگرچه در صورتی که به موقع تشخیص داده شود شانس بیشتر و بهتری برای درمان وجود دارد.

چگونه موسیقی می تواند یک تفاوت ایجاد کند.

موسیقی درمانی, فواید موسیقی درمانی برای کودکان طیف اوتیسم

یکی از دلایل اینکه موسیقی به سرعت به عنوان یک ابزار در درمان اوتیسم مورد استفاده قرار گرفت این است که می تواند هر دو نیمکره ی مغز ما را تحریک کند، نه فقط یک نیمکره. این موضوع بدین معنی است که یک درمانگر می تواند از یک آهنگ یا یک آلت موسیقی برای تقویت فعالیت های شناختی استفاده کند که در نتیجه می تواند هم ما را نسبت به خودمان آگاه سازد و هم باعث بهبود روابطمان با دیگران شود. موسیقی باعث تقویت رفتار ارتباطی و تعامل با دیگران که از بزرگترین مشکلات در کودکان اوتیستیک است می شود. اگر دقیق تر در کار یک گروه موسیقی نگاه کنیم، مشخص است که همه ی ابزار ها باید در ارتباط با یکدیگر کار کنند، اما یک نوازنده نیاز دارد که ابتدا با ابزار ارتباط برقرار کند. برای کودکان مبتلا به اوتیسم، تعامل با دیگران دشوار است، اما با قرار دادن ابزاری برای درمانشان، آن ها ممکن است ابتدا با شی(ابزار موسیقی) ارتباط برقرار کنند و سپس با دیگران به خوبی ابزارهایشان تعامل کنند.

تقویت گوش دادن و آواز خواندن

تفسیر ما از موسیقی هم در اشعار و هم در صدا، می تواند تا حد زیادی در آموزش ما برای برقراری ارتباط کمک کند. برای کودکان مبتلا به اوتیسم، این موضوع می تواند به معنی یادگیری یک کلمه ی جدید از آهنگ، یا درک بهتر از چگونگی عمل در یک موقعیت اجتماعی بر اساس پیام هایی که آهنگ بیان می کند باشد. ما می دانیم که اوتیسم می تواند برای کودکان در تنظیمات اجتماعی مانع ایجاد کند، اما گروه هایی کوچک از کودکانی که با هم در حال گوش دادن به موسیقی هستند ممکن است به اندازه ی کافی احساس اعتماد به نفس و راحتی برای اظهار نظر یا آواز خواندن با دیگران داشته باشند.

مطالعات مربوط به مداخلات اولیه

مطالعات مداخلات اولیه نشان داده است که اگر ماهم همراه با کودکان اوتیستیک خود از طریق بازی های آرام، فعالیت های موزیکال سرگرم کننده، و بازی های غیر تهاجمی آموزش ببینیم سپس می توانیم یک محیط حمایت کننده بسازیم که در آن والدین و کودکان می توانند به روشی درست با هم ارتباط برقرار کنند. دلیل اینکه ما از موسیقی درمانی استفاده می کنیم کمک به کودکان اوتیستیکمان است تا یاد بگیرند که با ما و با دیگران ارتباط برقرار کنند؛ بعد از اینکه کودک عادت کرد ممکن است اعضای دیگر خانواده نیز دعوت شوند که در جلسات شرکت کنند. گذشته از حس رقص، پیشرفت کلامی از طریق اشعار و پویایی اجتماعی از یادگیری یک آلت موسیقی، ریتم می تواند به ایجاد انگیزه ی زمان بازی کردن، که شامل کل بدن و مغز ما به عنوان یک فرد است کمک کند.

آن چه در موسیقی درمانی انتظار می رود.

موسیقی درمانی نه فقط برای کودکان، بلکه برای همه ی ما مفید است، و جلسات شامل تمرین ساخت ارتباطات بسیار مهم است. اکثر درمانگران به وسیله ی معرفی چیزی در لحظه ی آواز خواندن، رقصیدن، گوش دادن، یا نواختن آواهایمان با یک آلت موسیقی، شانس اینکه این مهارت های جدید را به آرامی توسعه دهیم ارائه خواهند داد،اما باید صبور باشید و لازم است که هر کلاس یا برنامه در یک محیط آموزشی ایمن ارائه شود.

موسیقی درمانی, فواید موسیقی درمانی برای کودکان طیف اوتیسم

محقق و مترجم: فاطمه(ندا) مهفر_ کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

[button color=”red” size=”medium” link=”http://nursejournal.org/community/the-benefits-of-music-therapy-for-autistic-children/” target=”blank” ]لینک منبع[/button]

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]

5 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x