فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

کشمش با کودکان در فصل زمستان برای بیرون نرفتن از خانه در هر خانواده ای تجربه می شود. اما می توانید به جای اینکه کودک ساعت های طولانی سرگرم بازیهای کامپیوتری باشد یک زمستان به یاد ماندنی را شکل دهید.نیاز نیست که حتماً برنامه ریزی های پیچیده ای برای این کار انجام دهید.فعالیت های سرگرم کننده ی منزل و خارج از منزل می تواند هم وقت بچه ها را پر کند و هم آنها را سالم تر نگه دارد، این فعالیت ها می تواند صمیمیت افراد خانواده را نیز تقویت کند.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

مختص تابستان که نیست!

پیکنیک رفتن  منحصراً برای روزهای آفتابی نیست. شما حتی می توانید در داخل خانه هم پیکنیک بروید، از بچه ها کمک بگیرید و با هم ساندویچ آماده کنید، میوه های رنگارنگ را برش بدهید و سالاد میوه آماده کنید، یک پتو گوشه ای پهن کنید و بازیهایی مثل اسم و فامیل و مشاعره و … انجام دهید، حتی می توانید به کودکان اجازه دهید حیوان خانگی یا عروسک خود را نیز به پیکنیک دعوت کنند.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

شکار صحنه ها در فضای باز

اگر بیرون برف باریده اما هوا سرد نیست، فرصت خوبی است که هم کودکان و هم خودتان از طبیعت لذت ببرید. بیرون بروید و به اکتشاف طبیعت و تغییرات آن در فصل زمستان بپردازید، حیوانات را نگاه کنید .حتی می توانید یک آلبوم عکس از زمستان آن سال تهیه کنید.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

یک کار سرگرم کننده دیگر در خانه برای فصل سرما این می تواند باشد که از بچه ها عکس هایی مثل عکس مدل ها و مانکن ها بیندازید، حتی می توانید با گرفتن پولی آنها را به فروشگاه های محلی برای تبلیغات بدهید، مانند فروشگاه اسباب بازی یا لباس. برای پس زمینه جالب عکس می توانید پتو یا پارچه ای که طرح خوبی دارد را به دیوار آویزان کنید.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

اگر فکر می کنید نقاشی کردن در خانه زیادی همه جا را به هم می ریزد و جمع کردن همه چیز شما را خسته می کند زمان آن است که بیرون از خانه خلاقیت را نشان دهید. می توانید از ته مانده های بطری رنگ و یا اسپری رنگ و یا مخلوط کردن چند رنگ در بطری حاوی آب  برای اینکار استفاده کنید و روی برف نقاشی بکشید. حتی اگر کودک شما علاقه ای به رنگ آمیزی ویا نقاشی ندارد می توانید با این کار او را به نقاشی علاقه مند کنید.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

آیا برف سنگین باریده و هوا سرد است و در خانه گیر افتاده اید؟ یک گروه موسیقی را کارگردانی کنید، از مهارت ها و علایق کودکان استفاده کنید، اجازه دهید لباس انتخاب کنند و شروع کنند به خوانندگی یا تقلید از خواننده ای دوست دارند، با یک توپ تنیس و لوله ی دستمال توالت میکروفون بسازید و از بچه ها در حین خواندن فیلم بگیرید. حتی می توانید از دوستان و فامیل نیز دعوت کنید تا در مراسم شما باشند.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

فعالیت های مخصوص روزهای برفی را در برنامه داشته باشید،مثل اسکیت روی یخ یا تیوب سواری و …. خوردن یک لیوان شکلات داغ را فراموش نکنید.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

درست کردن کاردستی در روزهای برفی را برای سرگرم نگه داشتن خود در برنامه داشته باشید. می توانید تقویم سال جدید را خودتان کنار بچه ها درست کنید به این ترتیب آنها ترتیب فصل ها و روزها و هفته ها را یاد خواهند گرفت. اجازه بدهید برای هر ماه نقاشی که دوست دارند بکشند و لحظه ی سال تحویل تقویم جدید را رو کنید.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

حتی وقتی که هوا سرد است می توانیدکارهایی که در تابستان انجام می دهید را بازی کنید از لرزشهای حاصل از سرما لذت ببرید. مثلاً یک ظرف را پر از شن  و ماسه کنید وچیزهایی را درون آن مخفی کنید.مسابقه ای ترتیب دهید تا کودکان تصور کنند می روند زیر دریا و باید ماهی یا اشیاء دیگر دریا را پیدا کنند، برای اینکه زمان را بدانند بهتر است یک موزیک روشن کنید و با قطع شدن آن فرصت آنها به پایان می رسد.

[divider]

فعالیتهای سرگرم کننده برای روزهای برفی

 باکودک خود در مورد برف و زمستان، علمی حرف بزنید، پارچه ای تیره رنگ بردارید و بیرون از خانه بروید و اجازه دهید کودک ببیند که برف چگونه زمین می افتد با ذره بین به آنها نگاه کند و نشان دهید که در حرارت چگونه آب می شود.

منبع:

ehow


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *