فرزند پروری فعال، برنامه مداخله ای در پیشگیری و درمان اعتیاد

فرزند پروری فعالانه

فرزند پروری فعال ( (active parenting ) مداخله ای مبتنی بر مدرسه و جامعه است که برای کودکان و نوجوانان سنین مدرسه و با هدف افزایش عوامل محافظتی که باعث پیشگیری و کاهش مصرف الکل، تنباکو و سایر مواد می شوند و هم چنین کاهش رفتارهای پر خطر جنسی و خشونت در نوجوانان طراحی شده است.

این برنامه آموزشی بر پایه ی نظریه ی فرزند پروری آدلریان قرار دارد که طبق این نظریه، احترام متقابل بین اعضای خانواده و توجه والدین و هم چنین استفاده از سبک فرزند پروری مقتدرانه می تواند موجب تسهیل اصلاح رفتاری فرزندان شود. فرزند پروری فعال از رویکرد سیستم های خانواده استفاده می کند که در آن خانواده ها در جلساتی شرکت می کنند که طی آن مهارتهای ویژه ای می آموزند.

هر جلسه شامل دو بخش است در یک بخش از جلسات، والدین و فرزندان حضور دارند، درباره ی اثرات منفی جسمی و روانی-اجتماعی مصرف مواد اطلاعاتی به آن ها داده می شود.

همچنین در این بخش از جلسه، نوجوانان مهارتهای زندگی و شیوه ی مقاومت موثر در برابر عوامل خطرزا را می آموزند و فرصتی برای آن ها فراهم می شود تا به صورت گروهی به تمرین این مهارت ها بپردازند. علاوه بر این، به والدین نیز آموزش داده می شود که نوجوان خود را در این راه همراهی کنند و برای انجام تمرین ها، آن ها را تقویت و تشویق نمایند.

در جلسه ای که با حضور والدین و نوجوانان به طور همزمان برگزار می شود. گروه ها معمولا از پنج تا دوازده خانواد ه تشکیل می شود. در جلسات به پخش تصاویر ویدئویی، انجام بحث های گروهی، بازی ایفای نقش و همچنین به انجام فعالیت های پر تحرک که مورد علاقه کودکان و نوجوانان است، پرداخته می شود.

در برنامه فرزند پروری فعال، دو درمانگر حضور خواهند داشت: یکی برای گروه والدین و دیگری برای گروه نوجوان. جلسه مشترک که با حضور هر دو گروه برگزار می شود، می تواند توسط یک درمانگر به تنهایی و یا با یک درمانگر اصلی و یک کمک درمانگر برگزار شود.

[divider]

مرضیه آقامحمدی

مرضیه آقا محمدی ، روانشناس بالینی و رواندرمانگر اعتیاد

 

کلینیک تخصصی ترک اعتیاد آلومینا زیر نظر متخصصین ترک اعتیاد (روانپزشک و روانشناس)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *