عوامل نارضایتی زنان از بدن خود

خیلی از اوقات زنان ، زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک می گذرانند و در مطالعه جدیدی نشان داده شده است که به احتمال زیاد می تواند اعتماد بنفس آنها را تحت الشعاع قرار داده و می تواند باعث شود تا آنها تصویر منفی از بدن خود داشته باشند.

فیس بوک

این مطالعه بر روی 881 دانشجوی دختر انجام شده است و سوالاتی از قبیل اینکه در ماه گذشته چه مدت زمان را در فیس بوک گذرانده اند و در مورد فعالیت های مورد علاقه آنها سوالاتی پرسیده شد.

یک سوال به عنوان مثال از قرار زیر بود :

هنگامی که به عکس فرد دیگری در فیس بوک نگاه می کنید  ، چقدر توجه شما  را جلب می کند؟ اندام آنها چقدر ؟ لباسشان چطور؟

ودر مورد وزن ایده آل آنها نیز پرسیده شد.

نتایج نشان داد بیشترین فرد هر روز حدود 80 دقیقه در فیس بوک زمان صرف می کند و محبوب ترین فعالیت ، خواندن خبرو نگاه کردن به عکس  ها بود.

محققان اشاره کردند صرف زمان بیشتری در فیس بوک به احتمال قابل توجهی با احساس یک زن در مورد بدنش در ارتباط بود همچنین به احتمال بیشتری او خود را با دیگران مقایسه می کند ،مخصوصا اگر او احساس  نیاز به از دست دادن وزن کند .

محققان اعلام کردند:

” زنان تمایل به ارائه خود ایده آل،  در فیس بوک داشتند ، نه لزوما خود واقعی شان ، بسیاری از مردم تصاویر فتوشاپ خود را در این شبکه ها قرار می دهند، به همین ترتیب باعث میشود تا آنها به سمت بی اشتهایی پیش بروند و در  غذا خوردن بی نظمی داشته باشند.

منبع:

MNT

********************************************************************

 علت اینکه افراد در شبکه هایی اجتماعی زیاد وقت می گذرانند چیست؟

ریشه یابی و یافتن علل این رفتارها را می توانید با متخصصان روان درمانگر مرکز آلومینا پیدا کرده و به موقع درصدد درمان آنها برآئید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *