سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

عوارض مصرف الکل در چند هفته اول بارداری

الکل

 

مطالعه انجام شده ای که بر روی موشها به تازه گی در فصلنامه به چاپ شده نشان داده که تغییرات در عملکرد ژن در بافت های بدن به عنوان یک نتیجه از مصرف الکل در اوایل حاملگی شناخته شده است.

تیم تحقیقاتی به رهبری دکتر نینا از دانشگاه هلسینکی در فنلاند، می گوید یافته ها نشان داده است که قرار گرفتن در معرض الکل در اوایل حاملگی ممکن است تغییرات مادام العمری در سلولهای بنیادی جنین ایجاد کند .
مصرف الکل در دوران بارداری به افزایش خطر ابتلا به یک تعداد از شرایط بهداشتی برای فرزندان از جمله محدودیت رشد، معلولیت ذهنی و یادگیری، حافظه ضعیف، هماهنگی ضعیف و تاخیر در گفتار و زبان همراه باشد.

قرار گرفتن در معرض الکل در اوایل دوران بارداری باعث تغییراتی در هیپوکامپ میشود.این منطقه از مغز نقش بسیار مهمی در حافظه و یادگیری دارد و همچنین باعث شده که تغییراتی در مغز استخوان و قسمت بویایی جنین ایجاد شود.

 

منبع :

medicalnewstoday


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: