عشق مادرانه

نوزاد و مادر

 

محبت ورزی به کودک در اوان زندگی ممکن است به او کمک نمايد تا هیپوکامپ، منظقه ای مهم در مغز درگیر با یادگیری، حافظه و واکنش در برابر فشارهای عصبی، بزرگتر شود، این نتیجه گیری یك پژوهش تازه است.

پژوهش های حیوانی در گذشته نشان داد که پشتیبانی مادرانه در رشد هیپوکامپ، تولید سلول های مغزی و توانایی مقابله با فشارها تاثیر مثبتی بر موش های جوان دارد  از طرف دیگر، مطالعه ها در مورد كودكان انسان ، ارتباطی میان تجربه های اوان كودكی و حجم آمیگدالا، كه به تنظیم پردازش و ثبت واكنش های احساسی كمك می كند، یافت.

 

مطالعه های پر شماری نیز نشان داد كودكانی كه در یك محیط محبت آمیز پرورش می یابند از نظر آموزشی و احساسی در مقایسه با دوستانشان كه در محیط بی محبتی زندگی می كنند،‌ عموما عملكرد بهتری دارند.

تصویربرداری های مغزی اكنون فاش ساخت كه عشق مادر حجم فیزیكی هیپوكامپ فرزند را تغییر می دهد. در این مطالعه، حجم هیپوكامپ كودكان مادران محبت ورز، در مقایسه با كودكانی كه مادران آنها كمتر محبت می كردند، 10 درصد بزرگتر بود.

پ‍ژوهش ها چنین القا كرده است كه میان هیپوكامپ بزرگتر و حافظه بهتر پیوندی وجود دارد.

دكتر جان لوبی، پژوهشگر اصلی این مطالعه و یك روانپزشك در دانشكده پزشكی دانشگاه واشینگتن در سنت لوییس، میسوری، گفت:‌ “ما اكنون می توانیم با اطمینان بگوییم كه محیط روانی-اجتماعی تاثیر مادی (ملموسی) بر چگونگی رشد مغز انسان دارد.

این یافته توان حركتی تازه ای به نظری می دهد كه می گوید پرورش محبت ورزانه كودكان در دوران ابتدایی زندگی آنها تاثیر مثبتی بر رشدشان دارد.”

 

منبع:

monitor on psychology

 

سحر اعلایی

سحر اعلایی ، مشاور و روان تحلیل گر


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *