صمیمیت چیست؟

صمیمیت

صمیمیت و انس گرفتن چیست؟ صمیمیت اشاره به روابط نزدیک مانند ازدواج و روابط بین دوستان نزدیک دارد . همچنین گاهی اوقات این واژه برای اشاره به روابط جنسی نیز استفاده می شود.

صمیمیت معمولا نشان دهنده دوست داشتن متقابل، باز بودن متقابل، و به اشتراک گذاری  متقابل است. به عنوان مثال، به اشتراک گذاری ترس خود با   همسر نوعی تمرین صمیمیت است. صمیمیت نقش مهمی در زندگی بیشتر افراد بازی می کند چرا که انسان موجودی اجتماعی است که مایل به پیشرفت در روابط شخصی نزدیک با دیگران است.

صمیمیت در بیشتر مواقع در روابط عاشقانه دیده می شود اما روابط بین دوستان نزدیک، پدر و مادر و فرزندان ، خواهران و برادران و خویشاوندان نیز ممکن است نشاندهنده یک الگوی قوی صمیمیت باشد.

صمیمیت در یک رابطه معمولا در طول زمان ساخته شده است و در روابط کوتاه مدت بدست نمی آید. روابط جدید ممکن است لحظاتی صمیمی داشته باشند، اما صمیمیت طولانی مدت که مشخصه روابط شخصی نزدیک است چیزی است که نیاز به یک روند طولانی تعاملی بین طرفین دارد.

بیشتر افراد برای قضاوت در مورد کیفیت روابط خود بر اساس عمق صمیمیت و درجه ای که آنها احساس نزدیکی به شرکای خود می کنند اظهار نظر می کنند.

روانشناس کودک

صمیمیت و سلامت روان

صمیمیت می تواند به افراد کمک کند تا کمتر احساس تنهایی کنند، دوست داشتنی تر باشند و کمتر آسیب پذیر باشند. اما صمیمیت نیز نیاز به درجات بالای اعتماد دارد و همچنین شخص را آسیب پذیر می کند (به دلیل وابستگی و احساس دوست داشتن) و بهمین علت نیز بعضی از افراد از صمیمی شدن ترس و وحشت دارند.

یکی از کارهایی که در مشاوره زوجین یا مشاوره های فردی انجام می شود اینست که درمانگر سعی می کند به فرد در رسیدن به احساس صمیمیت با اعضای خانواده یا دوستان و همسرش کمک کند و در این راه ترس های اورا مرتفع سازد.

مشاوره روابط بین زوجین،روابط بین فردی و حل مشکلات خانوادگی یکی از حیطه های تخصصی در کلینیک آلومیناست.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه

صمیمت در واقع یعنی هیچ نوع مانع حسی در تبادل حسی وجود نداشته باشه. این یعنی ما هم احساسات مثبت و هم منفی را به راحتی به فردی که با او صمیمی هستیم ابراز کنیم (چ کلامی و چ رفتاری) و هیچگونه ترسی از طرد شدن نداشته باشیم….

1
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x