شفای مغز با چاشنی تغییر شخصیت و حذف خاطرات!

سلول های بنیادی

دانشمندان  و فلاسفه در دانشگاه جانز هاپکینز اخطار داده اند که  ممکن است در درمان با سلول های بنیادی در اختلالات عصبی ما دچار تغییرات شخصیتی عمیقی شویم.

در استفاده از سلول های بنیادی برای درمان اختلالات مغزی ، دانشمندان ممکن است به دستکاری ناخواسته عمیق ترین تجربه انسانی بپردازند : شخصیت ما ، خلق و خو و رفتار ما و  شاید حتی احساس ما از خود ممکن است پس از پیوند سلول های بنیادی تغییر کند.

در اوایل سال جاری ، شرکت  زیست فناوری کالیفرنیا  تاییدیه استفاده از سلول های بنیادی جنینی برای درمان آسیب های نخاعی را دریافت کرد. همچنین آزمایش سلول های بنیادی برای درمان سکته مغزی،بیماری پارکینسون و بیماری هانتینگتون در حال انجام است.

در هر کارآزمایی بالینی ، ایمنی اولین شرط انجام مطالعه توسط  محققان است اما آیا تغییر شخصیت و حافظه ایمنی مطالعه را خدشه دار نمی کند؟!

در شماره ماه می مجله آمریکایی اخلاق زیستی متیو و همکارانش نشان دادند که پیوند سلول های بنیادی به مغز یک فرد ممکن است به فراموش کردن خاطرات مهم و حقایق اصلی زندگیش منجر شود، شخصیت فرد به یک شخصیت بیشتر تهاجمی یا آرام تغییر کند ، یا میل جنسی فرد زیادتر یا کم تر شود.

با توجه به اینکه اکثر مطالعات روی موشها انجام می شود،قضاوت کردن در مورد احساسات موشها  بعد از پیوند سلول های بنیادی کاری بسیار دشوار است.

تغییرات عمیق شخصیتی در مصرف داروها و حتی در بعضی روش های دیگر مانند تحریک عمیق مغناتیسی مغزی نیز دیده می شوند و ما هنوز در گام های نخست برای شناخت این تغییرات هستیم.

[divider]

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x