زوال عقل و رفتارهای پر خطر در افراد مسن

زوال عقل

افراد مسن که دارای علائم زوال عقل هستند، اما این مشکل به طور رسمی در آنها تشخیص داده نشده است، فعالیت هایی مانند رانندگی، آشپزی و مدیریت بیماری یا شرایط اقتصادی خود را می کنند، میزان این فعالیت ها در افرادی که زوال عقل در آنها تشخیص داده شده است، زیاد نیست.

محققان در این مورد می گویند: تشخیص بیماری زوال عقل در افراد لزوما به معنای این نیست که این افراد به تنهایی نمی توانند این فعالیت ها را انجام دهند، بلکه در این شرایط خانواده و پزشکان حمایت هایی را برای فرد در نظر می گیرند.

محققان اطلاعات و داده های مربوط به 7600 شرکت کننده بالای 65 سال را در سال 2011 مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان با افزایش سن مورد معاینات جسمی و شناختی دوره ای و ارزیابی های سلامت جسمی قرار گرفتند.

بر اساس عملکرد افراد در آزمایش های شناختی، حدود 1000 شرکت کننده مبتلا به زوال عقل احتمالی بودند که در 457 نفر آنها رسما مشکل زوال عقل تشخیص داده شد.

به احتمال زیاد بیماری در برخی از آنها در مراحل اولیه خود بود که علائم آن تشخیص داده نمی شده. اما می دانیم که تشخیص زوال عقل سخت است.

سخت بودن آن به این دلیل است که فرد بیماری خود را انکار می کند، یا از علائم خود ناآگاه است یا پزشکان تمایلی به تشخیص شرایطی بدون هیچ راه درمانی، ندارند.

زوال عقل0

در مقایسه با افرادی که مشکلات شناختی نداشتند، افراد مبتلا به زوال عقل – چه تشخیص داده شده باشد و چه نه – کمتر در فعالیت های خطرناک شرکت می کردند. اما 28 درصد افرادی که زوال عقل در آنها تشخیص داده نشده بود رانندگی می کردند، در حالیکه این رقم در افرادی که بیماری در آنها تشخیص داده شده بود، 17 درصد می باشد.

تقریبا 30 درصد افراد مبتلا به زوال عقل تشخیص داده نشده هنوز مدیریت امور مالی خود را برعده دارند و 40 درصد آنها برای خود آشپزی می کنند. در حالیکه درصد این فعالیت ها در افراد مبتلا به زوال عقل تشخیص داده شده به ترتیب 12 و 17 درصد می باشد.

در نهایت اینکه افراد مبتلا به زوال عقل قادر نخواهند بود که این فعالیت ها را کامل کنند. اقداماتی وجود دارد که خانواده ها می توانند برای یک فرد نیمه مستقل انجام دهند. از جمله استفاده از دوربین برای نظارت بر اتفاقاتی که در خانه رخ می دهد یا خاموش شدن خودکار اجاق گاز.

تشخیص سریعتر این بیماری به خانواده زمان می دهد تا ایمنی فرد را آماده کرده و در زمان بحران تصمیم گیری بهتری داشته باشند. این یک شرایط مورد به مورد است که می توان در مورد کارهایی که فرد می تواند یا نمی تواند انجام دهد، صحبت کرد.

منبع:

http://www.foxnews.com/health/2016/06/06/older-adults-with-probable-dementia-often-take-part-in-unsafe-activities.html

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *