زندگی بدون سیگار

زندگی بدون دود فرصت را برای یک زندگی سالم تر و احتمالا طولانی تر فراهم می آورد. در پایان سال اول خطر ابتلا به حمله قلبی نصف می شود. و شما پس از 15 سال تقریبا همان کسی هستید که هرگز سیگار نکشیده است. زندگی بدون دود می تواند به معنی تجربه کیفیت زندگی بهتر و با توانایی بیشتر در برابر مشکلات باشد.

ترک سیگار

اما بدون دود زندگی کردن به معنای بدون استرس زندگی کردن نیست. درواقع افراد سیگاری اغلب وقتی به آن ها استرس زیادی وارد می شود دوباره به سمت دود بازمی گردند. شما باید در مدتی که سیگار را ترک می کنید دنبال راه حل های بهتری به جای مصرف نیکوتین برای کنارآمدن با استرس تان باشید. روش های مقابله با مشکلات جدیدی که می آموزید می تواند شما را در هنگام بروز مشکلات یاری دهد تا دوباره به سمت سیگار و دود کشیده نشوید. یکی از این راه ها تمرین ریلکسیشن است. این تمرینات می تواند در کاهش میل شما به سمت مواد بسیار اثرگذار باشد.

یکی دیگر از راه هایی که به شما در ترک سیگار کمک می کند پیدا کردن افرادی است که در حال ترک هستند. اگر بتوانید این افراد را در قالب یک گروه درمانی ببینید کارتان بسیار دقیق تر و بهتر خواهد بود. پیدا کردن دوستانی که در حال ترک هستند به تقویت انگیزه کمک می کند و باعث می شود که انتقال تجربیات صورت بگیرد و این خود موجب برداشتن قدم های محکمتر برای ترک، خواهد شد.

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اعتیاد شیشه و سایر مواد روانگردان در ایران است.

 

 

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *