زنان با اختلال بیش فعالی هم شبیه مردان بیش فعال هستند؟

زنان و مردان بیش فعال

زنان بیش فعال در کودکی آنها بسیار حراف و خیال باف بوده و دوست دارند داستان های ذهنی شان را برای دوستان نیز باز گو کنند ، گاهی دیگران  از آنها با عنوان بچه های وحشی یاد می کنند ،اما در نوجوانی کمی خجالتی میشوند .

آیا در طول رشد، زنان با این اختلال از مردان متفاوت عمل می کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در بعضی تحقیقات تفاوت هایی بین هر دوگروه زنان و مردان نشان داده شده است اما برخی از الگوهای این اختلال در هر دو گروه یکسان است.

مردان بیشتر در معرض سوء مصرف مواد ، رانندگی های مهیج و مشکلاتی در مدرسه هستند اما در زنان هم سوء مصرف مواد دیده شده است ولی در زنان بیشتر خشم و مسائل رفتاری دیده میشود، آنها بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات خوردن ،چاقی ، عزت نفس پائین،افسردگی و اضطراب قرار دارند.

اغلب آنها خود را درگیر فعالیت های درون منزل می کنند وبه دلیل مشکلاتی که دارند کمتر وارد مقاطع تحصیلی بالاتر میشوند ولی باز هم در همان مقاطع نمی توانند مدیریت و خود تنظیمی لازم را داشته باشند.

مشکلاتی از قبیل برنامه ریزی ،سازماندهی جزئیات  و ریسک پذیری زیاد که در مردان نیز دیده میشود در این قشر هم وجود دارد.
از آنجایی که پسران 3 برابر دختران احتمال ابتلا به بیش فعالی / نقص توجه را دارند و در آنها زودتر قابل تشخیص است دردختران اغلب در مراحل بعدی ( بر خلاف پسران که از همان سنین اولیه و سالهای اولیه مدرسه ) زندگیشان این اختلال تشخیص داده میشود.

منبع:

WEBMD

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس ،نوروتراپیست و درمانگر کودکان با اختلال بیش فعالی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *