روش های پیشگیری از پوکی استخوان

از متخصصین بپرسید!

من یک 35 ساله با هیکلی متوسط هستم که سابقهی خانوادگی ابتلا به پوکی استخوان دارم. من ورزش می کنم، سیگار نمی کشم و رژیم غذایی پر کلسیمی(کلسیم-غنی)  دارم.چه قدم های دیگری می توانم برای پیشگیری از پوکی استخوان بردارم؟

پاسخ دکتر:

اینطور که به نظر می رسد مثل اینکه دارید قدم های بسیار خوبی برای پیش گیری از پوکی استخوان بر می دارید. ورزش کردن تاثیرات متنوع بسیار سودمندی بر روی سلامتی دارد. هرچند ورزش کردن افزایش قابل توجهی در تراکم استخوان را سبب نمی شود.روش های پیشگیری از پوکی استخوان, روش های پیشگیری از پوکی استخوان

مضیت ورزش کردن برای پوکی استخوان بیشتر مربوط به کاهش خطر زوال و تنزل می شود، احتمالا به خاطر اینکه تعادل بدنی پیشرفت می کند و/یا قدرت عضلانی بیشتر می شود. تحقیقات هنوز مشخص نکرده اند که چه نوع از ورزش برای پوکی استخوان مناسب است یا برای چه مدت. تا زمانی که تحقیقات پاسخ این پرسش ها را بدهند پزشکان ورزش های حفظ تعادل وزنی، مانند پیاده روی حتی هر روزه، را توصیه می کنند.روش های پیشگیری از پوکی استخوان, روش های پیشگیری از پوکی استخوان

شما همچنینی در امر نکشیدن سیگار بسیار کار درستی می کنید. کشیدن سیگار سطح استروژن شود و می تواند باعث تحیلی استخوان در زنان پیش از دوره ی یائسگی گردد.کشیدن سیگار همچنینی می تواند باعث یائسگی زودرس شود.

در رابطه با کلسیم توصیه می شود زنان حاضر در دوره ی پیشا یائسگی روزانه 1000 میلیگرم کلسیم را در رژیم غذایی خود مصرف کنند. متاسفانه بررسی ها نشان داده است که متوسط زنان ایالات متحده روزانه کمتر از 500 میلی گرم کلسیم در رژیم غذایی خود مصرف می کنند، که از میزان توصیه شده کمتر است. کلسیم اضافی می تواند از طریق نوشیدن شیر بیشتر یا مصرف بیشتر ماست، پنیر محلی، غذا های پر کلسیم(تقویت شده با کلسیم بیشتر)مانند آب پرتغال، یا با مصرف قرص های کلسیم بدست آید. پیش از مصرف مکمل های کلسیمی حتما با پزشکتان هماهنگ کنید.از مصرف این مکمل ها معمولا برای افرادی که دارای سنگ کلیه هستند پرهیز می شود.

میزان کافی دریافت کاسیم و مقدار کافی ویتامین- د که بدن جذب می کند دو بنیاد مهم برای حفظ تراکم و استحکام استخوان ها هستند. ویتامین – د به جذب کلسیم از روده کمک می کند. ویتامین – د از رژیم غذایی و پوست دریافت می شود. تولید ویتامین –د در پوست به تابش خورشید بر سطح پوست بستگی دارد. افراد فعال که در نواحی آفتابی زندگی می کنند (مانند کالیفرنیا ی جنوبی، هاوایی، مناطق نزدیک خط استوا و غیره..) می توانند بیشتر ویتامین – د مورد نیازشان را از طریق پوست جذب کنند. برعکس آن فقدان تابش خورشید مربوط به سکنا های شمالی عرض جغرافیایی یا ناتوانی فیزیکی کمبود ویتامین – د را سبب می شود.

در نواحی کم دما تر مانند مینه سوتا، نیو یورک و میشیگان تولید ویتامین – د از طریق پوست در ماه های سرد سال به شکل قابل توجهی رو به کاهش می گذارد. بالاخص در میان سالمندان. در میان این جمعیت تامین ویتامین – د از طریق رژیم غذایی اهمییت بیشتری پیدا می کند. هیئت امنای غذا و مواد مغذی موسسه ی پزشکی توصیه کرده است که روزانه 200UI ویتامین – د به افراد بین 10 تا 50 سال برسد.

زمانی که یک زن یائسه می شود مسئله ی هم آوری استروژن مطرح می گردد. درمان هورمونی یئسگی نشان داده است که می تواند از تحلیل استخوانی جلوگیری کند و استحکام استخوان ها را تقویت نموده از شکستگی استخوان جلوگیری کند. این روش درمان همچنینی برای جلوگیری از پوکی استخوان در دوران پس از یائسگی نیز کارآمد است.

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x