بهترین روش برای غلبه کودکان بر ترسهایشان

 

نیاز است که در ابتدا چند گام ساده را به تدریج بردارید تا کم کم کودک بتواند بر ترسش غلبه کند البته یکباره نباید این کار را بکنید و بهتر است با آمادگی قبلی باشد و به عهده خودش بگذارید زیرا او باید احساس کند که اختیار بیشتری دارد در این صورت ترسش کمتر میشود و احتمال موفقیتش بیشتر خواهد شد.

 

در این مرحله باید صبور باشید و ارائه هر محرک اضطراب زا هر چند کوچک و طی کردن موفقیت های کوچکش را تشویق کنید.

کودک هر چه زودتر با ترسش روبرو شود امکان آنکه ترس از رویارویی با وضعیت در او شدید شود کاهش می یابد و حساسیت زدایی سریع تر انجام میشود.

 

کودک

موفقیت آمیز ترین حالت زمانی است که رویارویی با ترس مداوم و منظم باشد و بین ارائه ان وقفه نیفتد، بهترین حالت هرروز است ، نیاز است که برنامه منظم روزانه داشته باشید زیرا ممکن است وضعیتی که کودک از آن می ترسد هر روز اتفاق بیفتد.

 

وقتی که کودک در موقعیت اضطراب زا قرار میگیرد اگر شدت اضطراب افزایش پیدا کرد گریز زود هنگام از موقعیت ، مفید نمی باشد .فرار راهی برای رهایی ناگهانی از مورد اضطراب زا است و اگر هر دفعه قرار باشد موقعیت را رها کند حساسیت زدایی تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

 

به طور متوسط بهتر است کودک به مدت 20 دقیقه در وضعیت اضطراب زا بماند تا ترس او برطرف شود و هر بار که در این وضعیت باقی ماند او را تشویق کنید .

 

حواستان باشد که فرزندتان را باهمان وضعیت خاص  روبه رو کنید و هر دفعه سعی نکنید تغییر خاصی در وضعیت انجام دهید.

 

برنامه حساسیت زدایی مطلوب برای بیشتر کودکان مضطرب شامل تماسهای روزانه ی قدم به قدم و قابل کنترل ، برنامه ریزی سریع پس از به وجد آمدن ترس و هر بار حداقل 20 تا 30 دقیقه ماندن در وضعیت هراس آور می باشد.

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

انجام کلیه خدمات دارویی و غیر دارویی برای کودکان در کلینیک فوق تخصصی مغزو اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *