روش های درمانی پرخوری عصبی ( Bulimia)

 

درمان اولیه برای پرخوری عصبی  اغلب ترکیبی از روان درمانی، داروهای ضد افسردگی و مشاوره تغذیه ای است و بهتر است که تمامی این متخصصان در یک مجموعه با هم کار کنند تا از نزیک روند درمان را تحت کنترل داشته باشند.

 

بولیمیا

 

روان درمانی و پرخوری

درمان های روانشناختی برای پرخوری ممکن است برای خود فرد، خانواده یا روان درمانی گروهی باشد. رفتار درمانی در عاداتی مانند پرخوری و پاکسازی و تغییر آنها متمرکز است.

جلسات معمولا به تحلیل رفتار و تغییران اختصاص داده میشود و بیمار دستورالعمل خاص را در بین جلسات باید اجرا کند.

درمان شناختی بر پیدا کردن و مقابله با افکار منفی که زمینه عادات مخرب است تمرکز دارد. فرد یا گروه روان درمانی در زمینه تجارب عاطفی و روابطی که به پرخوری عصبی کمک میکند متمرکز است.

 

داروها برای پرخوری عصبی

داروهای ضد افسردگی مانند : مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)  از جمله پروزاک، سرترالین، سلکسا و لکزاپرو  در ترکیب با روش های روان درمانی از روش های مناسب درمانی هستند.

 

 

انتخابهای جایگزین برای درمان پرخوری عصبی

اغلب درمان های جایگزین علل ریشه ای پرخوری عصبی را از بین نخواهد برد اما می تواند در تسکین برخی از تنش های فیزیکی ناشی از آن مفید باشند.

این روش های جایگزین مانند طب سوزنی و یا بیوفیدبک می باشد .

تمرینات بدنی مانند یوگا، تای چی، چی گونگ و رقص می تواند به مشکل پرخوری عصبی و تصویر بدن به شما کمک کند. هم هیپنوتیزم و یا EEG بیوفیدبک یا همان نوروفیدبک نیز ممکن است کمک کننده باشد.

 

منبع :

.webmd.com/mental-health/eating-disorders 

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست
[divider]

مرکز تخصصی  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - روش های درمانی پرخوری عصبی ( Bulimia)

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: