روشی امن و قابل قبول برای درمان بیماران اسکیزوفرن

محققان نشان داده اند که درمان شناختی را می توان به عنوان یک درمان جایگزین مطمئن و قابل قبول نسبت به داروهای آنتی سایکوتیک برای افراد مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی انتخاب کرده اند.

روش شناختی

داروهای آنتی سایکوتیک معمولا خط اول درمان برای اسکیزوفرنی است ، با این حال ، بسیاری از بیماران خودداری میکنند و یا درمان دارویی را قطع می کنند.

  تحقیقات نشان می دهد درمان شناختی به طور قابل توجهی علائم روانی در بیماران کاهش میدهد ،این پژوهش در مجله لانست منتشر شد.

محققان به صورت تصادفی 74 بیمار با سن 16-65 سال مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی که تحت درمان با  داروهای آنتی سایکوتیک بودند را انتخاب شدند .

بیماران به صورت تصادفی تحت دو نوع روش درمانی قرار گرفتند، 37 نفر از انها با  روش درمان شناختی و 37 نفر تحت درمان دارویی قرار گرفتند.

سپس محققان  نمره کل هر بیمار را با نشانه های مثبت و منفی مورد بررسی قرار دادند، این  بررسی ها در شروع درمان و در ماه 3 ، 6، 9 ، 12، 15  و 18 مورد بررسی قرار گرفت .

به طور کلی محققان دریافتند درمان شناختی به طور قابل توجهی علائم را کاهش می دهد وجایگزین مطمئن و قابل قبولی برای افراد مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی نسبت به داروهای آنتی سایکوتیک است.

البته آزمایش های زیادی نیاز است تا بتوان این روش را به طور 100 % جایگزین روش دارویی کرد.

منبع :

sciencedaily


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *