روبان آبی چگونه تبدیل به نماد کودک آزاری شد؟

نماد مبارزه با کودک آزاری
داستان بانی فینی
بانی فینی، یک مادر بزرگ از ایالت ویرجینیا است، اوکسی است که ، بعد از مرگ  نوه اش بر اثر کودک آزاری در سال 1989، از روبان آبی به عنوان نماد مبارزه با کودک آزاری استفاده کرد.
من فقط یک کودک داشتم، یک دخترزیبا، که نور چشم من بود، ما می دانستیم که او در حالت بدی ازدواج کرد، در طول 5 سال اول بارها به خانه برگشت، ما به اینکه دارو مصرف میکرد مشکوک شده بودیم، اما در طول همین 5 سال 3 فرزند زیبا و سالم به دنیا آورد. من از صمیم قلب آنها را دوست داشتم،کودکان 16 ماه،3 ساله و 4 ساله بودند ، که نوه ی من به علت سوء استفاده در بیمارستان بستری شد، او کبودی هایی بر روی بدن و سوختگی سیگار در دست داشت، پزشک او اعتقادی به اینکه او در وان به زمین خورده است نداشت، نوه ی من به مدت 3 هفته در بیمارستان بستری بود،وقتی والدینش آمدند تا او را ببرند، گریه می کرد و می گفت نمی خواهد به پیش مادرش برگردد ، نوه ام خودش به من گفت که مادرم مرا دوست ندارد و التماس کرد که پیش من بماند، اما من بیمار بودم و از لحاظ جسمی قادر به مراقبت از آنها نبودم، دادگاه بر این باور بود که خانه بهترین مکان برای رشد او می باشد، تلاش من برای جلوگیری از فرستادن او به خانه بی فایده بود.
من دیگر هرگز بو با را ندیدم،بعد از 16 ماه  نوه ی بزرگ من ، در بیمارستان بستری شد،به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، دست های او آتش گرفته بود، پاهایش از 4 ناحیه شکسته بود، و قتی سراغ بوبا را گرفتم فهمیدم که او مرده است،در یک پارچه پیچیده شده، و داخل یک جعبه ابزار  در مرداب انداخته شده بود، درست 3 ماه پیش از این ماجرا.
بعد از این ماجرا، من روبان آبی را به آنتن ماشینم بستم و خواستار جلوگیری از کودک آزاری شدم، و در مکانها یی مثل رستورانها، شرکت ها،اداره پلیس، ایستگاه های رادیو وتلویزیون رفتم تا از من حمایت کنند، رنگ آبی نماد کودک آزاری شد تا هرگز کبودی های بدن نوه ام فراموش نشود.

منبع:
http://www.childrenshomeandaid.org/document.doc?id=251
ترجمه: لعیا عباسی اصل
کارشناس ارشد علوم تربیتی

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسمائیلی

دردناک، اما تأثیر گذار بود

1
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x