روان درمانی قربانیان کودک آزاری

گروه درمانی

سوء استفاده به هر شکلی که اتفاق بیافتد، می تواند تأثیر منفی بر روی روند زندگی فرد بگذارد، آزار جنسی/ روانی/فیزیکی ، بر عملکرد مدرسه و مهارت های اجتماعی کودک و … و یا در بزرگسالی بر اشتغال، نقش پدر مادری و حفظ روابط سالم تأثیر می گذارد.
بسیاری از قربانیان باید با مسائل جدی روانی مقابله کنند، مانند:
● اضطراب
● افسردگی
● استرس پس از سانحه
● وحشت
● پرخاشگری
● هراس
درمان این افراد می تواند شامل حمایت از کودک، مراقبت و روان درمانی گروهی و خانواده درمانی  باشد.
□گروه درمانی
بودن در جمع گروهی از مردم،گروه درمانی، برای  افرادی که مورد آزار قرار گرفته اند می تواند یک تجربه آرام بخش باشد. افرادی با احساس های مختلف،شرم، گناه یا دیگر نتایج کودک آزاری، افراد دیگری را با تجربه های مشابه مشاهده می کنند. گروه درمانی می تواند برای قربانیان کودک آزاری، مادران آنها، خواهر و برادر نیز مفید باشد.
□ درمان فردی
در مواردی که افراد به شدت از سوء استفاده آسیب دیده اند و نمی خواهند احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، درمان به شکل انفرادی ، یک فرم صمیمی تر و شخصی تری برای روند درمان آنها فراهم می کند. در این جلسات اعتماد به درمانگر یک اصل مهم خواهد بود.
□ زوج درمانی
در این شیوه درمان، به ارتقاء و یا اصلاح رابطه آسیب دیده بین، مادر و فرزند، پدر و فرزند، خواهر و برادر و زن و شوهر پرداخته می شود.
□ خانواده درمانی
خانواده درمانی نقطه ی اوج روان درمانی به حساب می آید که معمولا تا زمانی که مطمئن نشویم برای کودک آسیب دیده مفید است، انجام نمی شود.
□ درمانهای دیگر
استفاده از مدیتیشن، ذهن آگاهی، و روش های دیگر روان درمانی می تواند برای این افراد کمک کننده باشد.
در مورد کودک آزاری جنسی روش های درمانی ممکن است طولانی تر و سخت تر باشد یا حتی نیاز به مداخله بیش از یک درمانگر(Cotherapy)   زن و مرد، میتواند از مزیت قابل توجهی برخوردار باشد،زیرا خانواده با هر دو نقش و مدل روبه رو هستند.


0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x