رهنمودهای تحقیقاتی در زمینه نوروفیدبک – مرکز تخصصی نوروفیدبک در تهران

 

 

 

 رهنمودهای تحقیقاتی در زمینه نوروفیدبک – مرکز تخصصی نوروفیدبک در تهران

روش شناخته شده به عنوان نوروفیدبک ( neurofeedback ) فعالیتهای مغزی و ارائه آن را به شرکت کنندگان در زمان واقعی نشان میدهد و ثبت میکند.

با استفاده از این اطلاعات، افراد تلاش می کنند تا فعالیت مغزی خود را تعدیل کنند و به نوبه خود تغییراتی را در حالت روحی خود ایجاد کنند.

هزاران نفر از متخصصان نوروفیدبک فعال هستند و صدها نشریه علمی در هر سال منتشر می شوند.

 

شماره تماس های اصلی پزشکان جایروس برای نوبت گیری سریعتر

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

با این حال، در سال های اخیر، اختلاف نظر در مورد اینکه آیا نوروفیدبک می تواند دردرمان بیماران موثر باشد و اینکه آیا مزایای پزشکی دارد یا اثر پلاسیبو دارد فوران یافته است.

در حال تشدید این مسئله، هیچ توافقی بر اساس استانداردهای تحقیقاتی در این زمینه وجود ندارد.

یک مقاله جدید به PsyArXiv در 23 ژانویه برای  اولین بار، مجموعه ای از دستورالعمل های پژوهشی در زمینه نوروفیدبک ارائه شده است.
اینمقاله  نتیجه گیری همکاری 80 نویسنده از موسسات در سراسر اروپا، بریتانیا، ایالات متحده و کانادا بنام “توافق در گزارش و طراحی آزمایشگاهی مطالعات نوروفیدبک بالینی و شناختی رفتاری می باشد.

مجموعه ای از استانداردهای طراحی و گزارش تجربی را فراهم می کند که نویسندگان می گویند که هر دو طرفداران نوروفیدبک و افرادی که شک و تردید  دارند موافق هستند که نوروفیدبک( خوب در تهران ) به پاسخگویی به بحث های آنها کمک می کند.

دکتر رابرت تیبالت کاندیدای آزمایشگاه علوم نورولوژیک شناختی دانشکده پزشکی دانشگاه مک گیل گفته است:

 

“هنگامی که من شروع به بررسی نوروفیدبک ( neurofeedback ) درشش سال پیش کردم، من واقعا اعتقاد داشتم که این تکنیک پیشرفت پزشکی است و به کسانی که از شرایط روحی رنج می برند کمک می کند.

پس از انجام بررسی های منظم در مورد نوروفیدبک، شرکت در کنفرانس های مربوطه و عمیق در این جامعه تحقیق، متوجه شدم که (1) بسیاری از مطالعات نوروفیدبک در مقایسه با استانداردهای تحقیقاتی بالینی ناکافی هستند و (2) بیشتر محققان نوروفیدبک( بهترین نوروتراپیست در شمال تهران ) ازاین موضوع به خوبی آگاه هستند.”

سپس تیبو به محققانی از سراسر جامعه نوروفیدبک برای ایجاد یک مجموعه از دستورالعمل هایی که می توانند زمینه را به جلو حرکت دهد،دست یافت.

دستورالعمل های حاصل در قالب چک لیست یک صفحه ای به موارد ضروری و تشویقی در تمام جنبه های طراحی آزمایش، از پیش آزمون و ذخیره سازی داده تقسیم می شوند.

جدید در مورد نوروفیدبک 300x211 -  رهنمودهای تحقیقاتی در زمینه نوروفیدبک - مرکز تخصصی نوروفیدبک در تهران

تیبالت  یادآور می شود که “این دستورالعمل ها به منظور کمک به محققان می باشد و مطالعات به خوبی برای پاسخگویی به سوالات در این زمینه طراحی شده اند .”

و نتایج آنها را به گونه ای گزارش می دهند که دیگر محققان بتوانند بر آنها تکیه کنند و آنها را متا آنالیز کنند.”

تیبالت یادآوری می کند: “من به طور خاص شگفت زده شدم که چگونه دانشمندان با دیدگاه مخالف برای تولید این مقاله کار می کنند.”

با این حال، هنگامی که ما آنها را برای ساخت این چک لیست آورده ایم، آنها تا حد زیادی می توانند در مورد چگونگی حرکت به جلو به طور موثر توافق کنند. ”
با توجه به قصد تدوین چک لیست در ارتباط با تکامل میدان، این روحیه مشترک مطمئنا خوب عمل می کند.

حواسمان باشد که نوروفیدبک برای هر مشکلی مناسب نیست 

 

منبع 

روانشنا

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 -  رهنمودهای تحقیقاتی در زمینه نوروفیدبک - مرکز تخصصی نوروفیدبک در تهران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است
شماره تماس های اصلی پزشکان جایروس برای نوبت گیری سریعتر

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: