رهایی از بی نظمی فرزندان در خانه

کودکان بی نظم

بسیاری از والدین از اینکه فرزندانشان در حضور مهمان در خانه شروع به بر هم ریختن وسایل اتاقشان می کنند، یا در موارد دیگر در هنگام انجام تکالیف مدرسه شان خورده تراش و خورده کاغذ را در کف اتاقشان می ریزند و از این قبیل رفتارهایی که باعث بر هم زدن نظم در خانه می شود، شکایت داشته اند و در مواجهه با این رفتارها چه عکس العمل هایی کارساز می باشد؟

والدین چه کمکی می توانند به فرزندشان داشته باشند که منجر به اشتباهات بیشتری نشود؟ کم آسیب ترین رفتاری که می توان انجام داد چیست؟ اکثر والدین با مواردی مشابه که عنوان شد روبه رو شده اند و اغلب واکنش های سریع و آمیخته با عصبانیت و تنبیهات گزارش داده اند که این تنبیهات :

  1. رفتارهای ناخوشایند را موقتا متوقف می نماید.
  2. در دراز مدت کارآیی ندارد.
  3. رفتارهای نامطلوب دیگری را جایگزین می کند.
  4. میزان اعتماد به نفس فرزندان را پایین می آورد.
  5. احساسات منفی از قبیل ترس و اضطراب را افزایش می دهد.
  6. احساس انزجار را در مقابل فرد تنبیه کننده ایجاد می کند.
  7. یادگیری پرخاشگری نا خواسته در فرزندان شکل می گیرد.
  8. واکنش های پرخاشگرانه از کودک تنبیه شده به کودک دیگر در غیاب حضور والدین رخ می دهد.

ناگفته نماند که علاوه بر پیامدهای منفی، تنبیه یکی از خشن ترین و نامطلوب ترین روش تغییر رفتار می باشد.

توصیه و راهکار موثر:

کودکان بی نظم 0

والدین در انجام روش های اصلاحی و انضباطی باید آرام و باملاحظه باشند، از مشاجره با فرزندان اجتناب ورزند، از کلام قاطع و در عین حال آرام بهره گیرند، والدین بدون خشم و ناراحتی از یکی از روش های اصلاحی که در روانشناسی تربیتی مورد استفاده است، بهره گیرند که در این روش زمانی که فرزند شما عمل اشتباهی انجام می دهد، از وی می خواهید که در صدد جبران برآید. می توانید از فرزندتان بخواهید که علاوه بر جبران عمل اشتباه خود به انجام اعمال اصلاحی نیز بپردازد.

به این صورت که علاوه بر تمیز کردن خرده تراش و خرده کاغذ از کف اتاق تمام اتاق خود را نیز تمیز و مرتب نمایند، در حقیقت بستر و فرصتی فراهم می کنیم تا عمل اشتباه خود را جبران کنند.

پیشنهاد دیگر که در حضور مهمانان برای کودکان کوچکتر دامنه توجه محدودتری دارند، این است که اغلب توجه شان به آسانی از رفتاری به رفتار دیگر برگردانده می شود و کارآیی بیشتر دارد: برای منحرف نمودن حواس کودک می توان او را بغل کرد یا از بازی های دیگر مانند رقصیدن و آواز خواندن یا حتی بازی با دیگر کودکان استفاده نمود. در هنگام لجاجت کودک نرمی و لطافت با کودک توصیه می شود.

روش TDCS یک روش درمانی موثر برای این کودکان است که در کلینیک آلومینا مورد استفاده قرار می گیرد.

لیلا نوروز جم، کارشناس ارشد روانشناسی 

IMG_20151115_232338


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *