سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

رفتار شناسی درمانی برای اعتماد به نفس پایین

 

اعتماد به نفس پایین

0اعتماد به نفس پایین

اعتماد به نفس در واقع باورهایی است که شما از خود دارید، نوع شخصیت خود، توانایی ها و نقاط ضعف و قوت شما. اگر باورتان در مورد این موارد، کلا منفی باشد، باعث عزت نفس پایین شده و روی زندگی شما تاثیر می گذارد.

اعتماد به نفس پایین چیست؟

 دیدگاه شما نسبت به خودتان، توانایی هایتان، نقاط قوت و ضعف خود تان و دید شما نسبت به آینده همان اعتماد به نفس می باشد. وقتی در مورد اعتماد به نفس پایین صحبت می کنیم، در واقع اشاره به مجموعه ای از باورهای غیرسودمند داریم که ممکن است این باورها را در مورد خودمان داشته باشیم.

به عنوان مثال ممکن است متوجه شوید که رویکرد شما نسبت به برخی جنبه های خاص زندگی، به خاطر احساسی که نسبت به خود دارید،  متفاوت می باشد. ممکن است و تصمیمات شغلی و خانوادگی نیز به شدت تحت تاثیر احساس شما نسبت به توانایی هایتان باشد. اغلب ممکن است به خاطر ترس و تصور اینکه به اندازه ی کافی خوب نیستیم، از برخی موقعیت ها اجتناب کنیم و یا حتی تصمیماتی را نگیریم.

اگر موارد ذکر شده برایتان آشنا به نظر می رسند، پس آشنایی با چگونگی درمان این مسئله و بالا بردن اعتماد به نفس، به شما کمک خواهد کرد.

چه درمان هایی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود؟

اعتماد به نفس پایین در واقع اختلال روانی نیست – اما می تواند مجموعه ای از باورها باشد که زیاد برای فرد مفید نمی باشند. به هرحال این مسئله نیز درست است که ، اعتماد به نفس پایین می تواند حساسیت فردی را بالا برده و منجر به مشکلاتی از قبیل افسردگی یا اضطراب شود.

کتاب ها و وب سایت های مفیدی وجود دارند که می توانند به رسیدن به اعتماد به نفس کمک کنند – ما نیز خوشحال می شویم کهس از اتمام بحث، برخی از آنها را به شما معرفی کنیم. اغلب توجه به یک دوره ی درمانی روانشناسی به منظور رویارویی با جزئیات و ایده های بیشتر، موثر خواهد بود.

رفتار شناختی در این زمینه موثر است و کمک می کند افکار و رفتارهایی که باعث حادتر شدن مشکل اعتماد به نفس می شود، را می شناساند. هر دوی این دیدگاه ها می توانند به بالارفتن اعتماد به نفس و کاهش مشکلات ناشی از آن کمک کند.

درمان ما برای اعتماد به نفس چگونه است؟

ما درمان رفتار شناسی را به عنوان درمانی موثر برای بسیاری از مشکلات روانی،  پیشنهاد می دهیم . درمان های ما توسط متخصصان حرفه ای با سال ها تجربه، انجام می شود .

همانطور که ارائه ی درمان های بالینی توصیه می شود، ما ارائه کننده ی مستقل  روان درمانی هستیم که به طور مداوم داده ها را در مورد تاثیر درمان، جمع آوری، کنترل و منتشر می کنیم. پس بهتر است چگونگی تاثیر درمان های ما بر روی بیماران را تا کنون بررسی کنید.

[divider]
نگارنده: سمیه محمدی 

مرکز تحقیقات کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: