رفتار شناسی درمانی برای اعتماد به نفس پایین

 

اعتماد به نفس پایین

0اعتماد به نفس پایین

اعتماد به نفس در واقع باورهایی است که شما از خود دارید، نوع شخصیت خود، توانایی ها و نقاط ضعف و قوت شما. اگر باورتان در مورد این موارد، کلا منفی باشد، باعث عزت نفس پایین شده و روی زندگی شما تاثیر می گذارد.

اعتماد به نفس پایین چیست؟

 دیدگاه شما نسبت به خودتان، توانایی هایتان، نقاط قوت و ضعف خود تان و دید شما نسبت به آینده همان اعتماد به نفس می باشد. وقتی در مورد اعتماد به نفس پایین صحبت می کنیم، در واقع اشاره به مجموعه ای از باورهای غیرسودمند داریم که ممکن است این باورها را در مورد خودمان داشته باشیم.

به عنوان مثال ممکن است متوجه شوید که رویکرد شما نسبت به برخی جنبه های خاص زندگی، به خاطر احساسی که نسبت به خود دارید،  متفاوت می باشد. ممکن است و تصمیمات شغلی و خانوادگی نیز به شدت تحت تاثیر احساس شما نسبت به توانایی هایتان باشد. اغلب ممکن است به خاطر ترس و تصور اینکه به اندازه ی کافی خوب نیستیم، از برخی موقعیت ها اجتناب کنیم و یا حتی تصمیماتی را نگیریم.

اگر موارد ذکر شده برایتان آشنا به نظر می رسند، پس آشنایی با چگونگی درمان این مسئله و بالا بردن اعتماد به نفس، به شما کمک خواهد کرد.

چه درمان هایی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود؟

اعتماد به نفس پایین در واقع اختلال روانی نیست – اما می تواند مجموعه ای از باورها باشد که زیاد برای فرد مفید نمی باشند. به هرحال این مسئله نیز درست است که ، اعتماد به نفس پایین می تواند حساسیت فردی را بالا برده و منجر به مشکلاتی از قبیل افسردگی یا اضطراب شود.

کتاب ها و وب سایت های مفیدی وجود دارند که می توانند به رسیدن به اعتماد به نفس کمک کنند – ما نیز خوشحال می شویم کهس از اتمام بحث، برخی از آنها را به شما معرفی کنیم. اغلب توجه به یک دوره ی درمانی روانشناسی به منظور رویارویی با جزئیات و ایده های بیشتر، موثر خواهد بود.

رفتار شناختی در این زمینه موثر است و کمک می کند افکار و رفتارهایی که باعث حادتر شدن مشکل اعتماد به نفس می شود، را می شناساند. هر دوی این دیدگاه ها می توانند به بالارفتن اعتماد به نفس و کاهش مشکلات ناشی از آن کمک کند.

درمان ما برای اعتماد به نفس چگونه است؟

ما درمان رفتار شناسی را به عنوان درمانی موثر برای بسیاری از مشکلات روانی،  پیشنهاد می دهیم . درمان های ما توسط متخصصان حرفه ای با سال ها تجربه، انجام می شود .

همانطور که ارائه ی درمان های بالینی توصیه می شود، ما ارائه کننده ی مستقل  روان درمانی هستیم که به طور مداوم داده ها را در مورد تاثیر درمان، جمع آوری، کنترل و منتشر می کنیم. پس بهتر است چگونگی تاثیر درمان های ما بر روی بیماران را تا کنون بررسی کنید.

[divider]

نگارنده: سمیه محمدی 

مرکز تحقیقات کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *