راه حل هایی برای  حل تعارضات شخصی

1

اجتناب از رفتارهایی که مشکل را بدتر میکند

هنگامی که شما با کسی مشکل دارید ، ابتدا سعی کنید  با فردی که قابل اعتماد شما  است صحبت کنید  وسعی نکنید کاری بکین د که شانس خودتان را از دست بدهید.

 

2

مشکل را به طور واضح مشخص کنید

قبل از تلاش برای استدلال  با کسی و رسیدن به یک راه حل برای هر مشکل مطمئن شوید که آیا مشکل را درست درک کرده اید و اینکه چه چیزی شما را واقعا آزار میدهد؟ و قبل از هر اقدامی بهتر است مشکل را درست بشناسید.

3

دیدگاه های دیگر را هم مد نظر قرار دهید

وقتی که شما با کسی مبارزه می کنید احساس می کنید که حق با شما است و کار درست را شما می کنید ، شاید یک وضعیت یکسان باشد ولی دیدگاه ها متفاوت در چنین صورتی به مغز خود فرصت دهید تا ودیدگاهای دیگر را هم بشنود تا بتوانید منظور طرف مقابل را درست درک کنید و شاید نحوه گفتن وی درست نبوده است .

 

4

 مطمئن شوید که دیگران احساس احترام میکنند

هنگامی که طرف مقابل احساس کند به وی بی احترامی شده مطمئنا مبارزه خواهد کرد و سعی کنید در یک رابطه احترام بگذارید و وضعیت را کنترل کنید.

5

 صحبت کردن در مورد راه حل ها

پس از آن که شما  گام های اساسی  رادر جهت حل مشکل برداشتید بهتر است شروع به صحبت کردن در مورد راه حل ها بکنید البته باید مراقب آنچه که می گوئید باشید.همچنین یک شنونده خوب باشید و به تمام گفته های طرف مقابل تمرکز کنید و گفته هایش را درک کنید.

 

6

میانه رو باشید و حد تعادل را انتخاب کنید

میانه روی یک راه حل برای تعارضات بین فردی خواهد بود . فقط دو طیف سیاه و سفید را نبینید بلکه بهتر است روش ها و راه های دیگر را هم مد نظر داشته باشید.

 

 

 

منبع :

http://www.wikihow.com/Handle-Problems

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *