راهکارهایی برای بهتر غذا خوردن کودکان

رواشهایی بهتر غذا خوردن
1)    برنامه ی غذایی تنظیم کنید. کودکان روزانه هر 3 یا 4 ساعت یک بار نیاز به غذا خوردن دارند،3 وعده غذا، دو میان وعده و مقدار زیادی مایعات. اگر شما برای این مقدار برنامه ریزی کنید، رژیم غذایی کودک متعادل تر می شود و کمتر بدخو خواهد بود، زیرا هیچ وقت به شدت گرسنه نمی شود.

2)    سعی کنید منوی غذا ی متنوع تهیه کنید. مثلاً برای وعده ی نهار شنبه: کتلت یا ماکارونی.اجازه دهید تا همه انتخاب کنند چه غذایی  می خواهند، نگران نباشید اغلب بچه ها از پدر و مادر خود تقلید می کنند و غذایی را انتخاب می کنند که دیگران نیز می خواهند.

3)    کم کم غذاهای جدید ی وارد منوی غذای خود کنید. گاهی کودکان غذاهایی را نمی خورند و به برخی میوه جات و سبزیجات میلی نشان نمی دهند. به ویژگی سنی کودکان دقت کنید کودکی ممکن است  در سنی باشد که کسی را قهرامان زندگی خود بداند، مثال: «آرتین اصلاً نخود فرنگی  نمی خورد و به رونالدو خیلی علاقه دارد و دوست دارد مثل او فوتبالیست خوبی باشد» شما می توانید به او بگویید که در روزنامه خوانده اید او در برنامه ی غذایی خود نخود فرنگی، موز و … را می گنجاند.

4)    دقت کنید که کودکان مواد غذایی که دوست ندارد به چه نحوی در غذا استفاده می کنید، می خورند. مثلاً برخی کودکان سبزی نمی خورند اما وقتی در پیتزا رنده می کنید می خورند، سعی کنید آرام  آرام و با تکه های کوچک سبزیجات یا مواد غذایی که دوست ندارند را وارد وعده ی غذایی کنید.

5)    بچه ها ممکن است شیر یا سویا را دوست نداشته باشند، شما می توانید این مواد یا مواد دیگر را به شکل میکس شده به کودک بدهید، یعنی به نحوی که پیدا نباشید این غذا از ترکیب چه موادی درست شده است.

6)    سعی کنید غذا را برای کودک لذت بخش کنید، شما با استفاده از ایده های بامزه و خلاقانه می توانید میل کودک به بخی مواد غذایی را تحریک کنید. حتی می توانید اسم های بامزه و احمقانه برای غذاهای خود انتخاب کنید مثل: دایناسور، درخت و …

7)    خرید تنقلات و آوردن به خانه را کاهش دهید. برخی از والدین برای اینکه کودک در خانه گریه نکند مقدار زیادی تنقلات می خرند و در خانه آماده می گذارند تاهر زمان که کودک خواست سریع به او بدهند، این کار بسیار اشتباه است، کودک اگر بداند در خانه تنقلات وجود دارد قطعاً به خوردن آنها تمایل نشان خواهد داد و برای وعده های اصلی گرسنه نخواهد بود تا غذا بخورد.

8)    کودکان در روند تهیه ی غذا درگیر کنید، برای بیشتر شما مادران پیش آمده است که کودک هنگام تهیه غذا کنار شما نشسته است و حتی برای کمک داوطلب شده است، حتماً اجازه بدهید کارهای ساده را آنها انجام دهند.

9)    وعده های غذایی را با یک رویداد لذت بخش همزمان کنید، مثلاً  کودک تلویزیون تماشا می کند و همزمان نیز گرسنه است سعی کنید به او آجیل بدهید یا بستنی گردویی و …


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *