راههای کمک به کودکان تکانشی در خانه

 

تربیت فرزند در خانواده های تک والدی

والدین می توانند  برای کمک به یک کودک تکانشی در منزل می توانند از تکنیک های زیر استفاده کنند

 

ازبچه ها بخواهید تا در آماده کردن مواد غذایی به شما کمک کنند.

فعالیت های سرگرم کننده را با پیاده روی یا دوچرخه سواری با هم به عنوان یک خانواده ترکیب کنید.

ارائه تصویر خوب از بدنشان ،به آنها یاد دهید که در جلوی آینه چگونه رفتارهای درست از خودشان نشان دهند و کاربرد هر یک از اندام هایشان در برخورد های اجتماعی را تمرین کنند.

هرگز در مورد وزن یا شکل بدن  بچه ها انتقاد نکنید حتی اگر به صورت شوخی باشد زیرا اثرات ماندگاری در کودکان یا نوجوانان خواهد داشت ، سعی کنید از رفتار های خوب آنها وشرایط شان تعریف کنید .

 

در بعضی مواقع خانواده ها بر روی انجام تمرین های ورزشی بر کودکان خیلی فشار وارد می کنند و آنها نیز به دنبال پیدا کردن راه های مقابله ای با خانواده شان هستند ، سعی کنید برای انجام تمرین های ورزشی ، از بازی و شادی هم استفاده کنید تا خسته کننده نشود.

 

در انجام فعالیت های روزانه شان ، حتی اگر کم ، آنها را تشویق و ستایش کنید تا به بهبود اعتماد بنفس آنها نیز کمک شود ، فقط کارهای منفی آنها را نبینید.

 

منبع:

kidshealth.org/parent/emotions/behavior/compulsive

 

ATT 1415005014230 26A1089 2 300x300 - راههای کمک به کودکان تکانشی در خانه

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - راههای کمک به کودکان تکانشی در خانه

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: