چطور در مورد مشکلات جنسی با همسرمان صحبت کنیم؟

 رابطه جنسی
رابطه جنسی

همانطور که می دانید رابطه جنسی بخش مهمی از ازدواج است و نقش مهمی در زندگی شما بازی می کند. این رابطه حتی بر روی لباس پوشیدن، تعاملات و عملکردهای شما تاثیر می گذارد.

در ویدئوی زیر به اهمیت مسئله رابطه جنسی سالم در زندگی پی می برید:

با وجود اهمیت این مسئله صحبت در مورد آن کمی سخت به نظر می رسد. باورتان می شود برای اکثر مردم صحبت کردن در مورد این مسئله با دوستان بسیار راحت است تا با همسر یا شوهر خود؟ فکر می کنید چرا اینگونه است؟

علت آن اضطرابی است که صحبت در مورد رابطه جنسی در پی دارد. اگر به خاطر داشته باشید در برقراری اولین رابطه جنسی نیز بسیار مضطرب بوده اید. تردید، کشف مسائل ناآشنا، تحریک پذیری بالا و بهاستراک گذاشتن خصوصی ترین مسائل خود با فردی دیگر.

اما پس از مدتی میزان اضطراب شما کاهش و اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کرد، اما تکرار در این رابطه اتفاق افتاد. بسیاری از شما اگر به این مسئله فکر کنید متوجه خواهید شد که در رابطه جنسی خود خیلی دچار تکرار و روزمرگی شده اید؛ این رابطه در یک شب خاص از هفته اتفاق می افتد، همیشه در اتاق خواب و در تاریکی و طبق یک روال از پیش تعیین شده انجام می شود.

مطمئنا گاهی این روند تکراری نیاز به تغییر دارد و لازم است روش های جدیدی جایگزین کارهای تکراری قدیمی شوند. البته بسیاری از زن و شوهرها از این تکرار لذت می برند، اما اگر یکی از طرفین نیاز به تغییر داشته باشد چطور؟ معمولا مشکلات جنسی بین زن و شوهرها نیز زمانی رخ می دهد که یکی از طرفین به تغییر و تنوع در این رابطه تمایل پیدا می کند.

معمولا صحبت در مورد مسائل خصوصی و بیان مشکلات خود در این باره با افرادی که برایتان مهم هستند، کمی سخت است. در صحبت کردن در رابطه با این مسائل مشکلات زیادی وجود دارد. به هرحال نادیده گرفتن مشکل و صحبت نکردن در مورد آنها بسیار خطرناک تر است. زمانی که قصد صحبت در مورد مشکلات جنسی خود را دارید نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

  • زمان را در نظر داشته باشید. نباید در مورد مشکلات خود در زمان برقراری رابطه صحبت کنید. اگر می خواهید در مورد برخی نیازها و مشکلات خود در رابطه جنسی صحبت کنید، در زمان برقراری رابطه به هیچ عنوان زمان مناسبی نیست. به علاوه در حین برقراری رابطه صحبت در مورد مسائل حساس فکر خوبی نیست. صادق باشید. اگر قرار است در مورد موضوعی صحبت کنید صریح و صادقانه حرف بزنید. از سرزنش کردن و مورد حمله قرار دادن فرد مقابل اجتناب کنید. استفاده از جملات ساده و روزمره برای صحبت در مورد این مسائل کار ساده ای است، اما به یاد داشته باشید هر گاه کسی تصور کند مورد حمله قرار گرفته، حالت تدافعی و تهاجمی به خود می گیرد، این بخشی از طبیعت ماست. در زمان انجام بحث های شخصی مراقب خود باشید. در مورد تجربه ها، افکار و احساسات خودتان صحبت کنید. این مسئله نیز ممکن است تا حدی فرد مقابل را آزرده کند، اما این شانس را به شما می دهد که صحبت هایتان شنیده شده اند. شما نیز سوال بپرسید. به دنبال شنیدن صحبت های طرف مقابل باشید و پنهان کاری نداشته باشید، به ویژه اگر فرد مقابل تمایلی به صحبت در مورد این مسائل را ندارد.

با اشتیاق به صحبت های شریک خود گوش دهید. هر چه کمتر نسبت به صحبت ها واکنش نشان دهید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. صحبت ها را با احترام بیان کنید. از صحبت کردن به حالت تحکم و امری بپرهیزید و بپذیرید که طرف مقابل فکر شما را می داند. به علاوه از پریدن در وسط صحبت های طرف مقابل جدا پرهیز کنید.

  • حس عاطفی قوی داشته باشید – در زمان برقراری رابطه جنسی یکی شدن ذهن، بدن و روح اتفاق می افتد. این یکی شدن از قدردانی عمیق شما از بودن با یکدیگر اتفاق می افتد و با آگاهی نسبت به کوچکترین مسائل زندگی تقویت می شود. نیاز و شهوت خود را پنهان نکنید. این رابطه را به خاطر خود رابطه انجام دهید، با لمس کردن و ماساژ دادن یکدیگر عشق و لطافت را به یکدیگر منتقل کنید و با شوخی های مختلف با یکدیگر بخندید. ما طوری طراحی شده ایم که به رابطه جنسی نیاز داریم، اما به یاد داشته باشید مهم ترین بخش این طراحی در برقراری رابطه ذهن ماست.

با توجه به نکات بیان شده صحبت کردن و بیان نیازها بسیاری از اختلافات را برطرف می کند. در زمان صحبت می توانید سوالاتی را از یکدیگر بپرسید تا علائق یکدیگر را بیشتر بشناسید. در ادامه این سوالات را مطرح می کنیم.

مطمئنا قبل از اینکه ازدواج کنید، به روابط جنسی و چگونگی انجام آن فکر کرده اید. رابطه جنسی تحت تاثیر احساسات پیش می رود و به همین دلیل دوست نداریم در مورد آنچه دوست داشتیم یا آنچه برایمان خوشایند نبود صحبت کنیم.

این مسئله قابل درک است که در اوایل ازدواج نتوانید در مورد مسائل جنسی با شریک زندگی خود صحبت کنید، اما اگر دوست دارید از رابطه خود لذت ببرید و رابطه عاشقانه تری داشته باشید، بهتر است در مورد آنچه دوست دارید و آنچه در رابطه جنسی آزارتان می دهد، صحبت کنید.

پس زمانی را اختصاص دهید و این سوالات را از یکدیگر بپرسید و البته صادقانه به آنها پاسخ دهید.

  • در طول روز چه نوع رابطه عاشقانه ای را دوست داری؟ چطور نشان می دهی که آمادگی برقراری یک رابطه جنسی را داری؟ آیا به استفاده از آلات و اسباب بازی های جنسی علاقه داری؟
  • چه وضعیت هایی را در زمان برقراری رابطه جنسی دوست داری؟ در بین فعالیت های عشق بازی قبل از رابطه جنسی کدام یک برایت لذت بخش است؟ چه مدت زمانی عشق بازی قبل از رابطه ادامه داشته باشد؟
  • آیا رابطه جنسی را فقط در اتاق خوابمان دوست داری؟ چه مکان های دیگری به جز اتاق خواب را برای این رابطه ترجیح می دهی؟ فکر می کنی میل جنسی بالایی داری؟ چند بار در هفته تمایل به برقراری رابطه داری؟ آیا از برقراری رابطه دهانی لذت می بری؟
  • آیا اینکه قبل از رابطه جنسی رابطه عاطفی قوی داشته باشیم برایت مهم است؟ اگر اینطور است چطور می توانی این رابطه عاطفی را برقرار کنی؟ چه لباس هایی دوست داری بپوشم و کدام لباس های مرا دوست نداری؟

این سوالات را از یکدیگر بپرسید و در مورد آنها صحبت کنید. به علاوه اگر موردی هست که هر دوی شما به آن علاقه دارید، در انجام آن تردید نداشته باشید و آن را به تعویق نیندازید.

برترین مراکز زوج درمانی در سراسر کشور را از ما بخواهید (اینجا کلیک کنید)

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://simplemarriage.net/how-to-talk-about-sex-with-your-spouse/” target=”blank” ]منبع شماره 1[/button]   [button color=”blue” size=”medium” link=”https://oneextraordinarymarriage.com/19-questions-to-amazing-sex-with-your-spouse/” target=”blank” ]منبع شماره 2[/button]   [button color=”blue” size=”medium” link=”https://apracticalwedding.com/first-time-sex-marriage-wedding-night/” target=”blank” ]منبع شماره 3[/button]

محقق و مترجم: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *