دوست دارید که عادات و افکار وسواسی خودتان را متوقف کنید؟

 

وسواس فکری

عادات وسواسی عادات مناسبی نیستند. این عادات باعث می شود که زندگی شما و وقتتان دچار آسیب شود. این مقاله برای کسانی است که قبلاً با اختلال وسواس فکری – عملی مقابله کرده اند و موفق نشده اند. و امیدوارم این متن به شما کمک کند.

گام ها

در ابتدا سعی کنید به کارهای دیگه به جای عاداتتان بپردازید، مثلاً به مطالعه، پیاده روی، دویدن، بازی کامپیوتری کردن و یا چیزهای دیگر بپردازید. مثلاً اگر می خواهید اتاق را تمیز کنید ابتدا به کارهایی که گفتم بپردازید.

 به خودتان بگویید که ذهنتان می خواهد شما را گول بزند و از شما می خواهد که عادات همیشگی تان را انجام دهد. ( برای مثال : اگر شما عادت دارید که با موهایتان بازی کنید، به خودتان بگویید که این ذهن من است که دارد به من می گوید این کار را انجام دهم، و من نمی خواهم کاری که ذهنم به من می گوید را انجام دهم ).

 

 از یک نفر مثل یک مشاور یا والدینتان کمک بگیرید، و یا یک کتاب را در زمینه ی درمان اختلال وسواس فکری عملی بخوانید. متوقف کردن عادات بسیار مشکل است پس صبور باشید.

 اگر ناخن های خود را می جوید، می توانید از ناخن های مصنوعی استفاده کنید، استفاده از ناخن مصنوعی باعث می شود از خوردن ناخن متنفر شوید.

برای شماهایی که از درمان های دارویی خسته شده اید می توانید از روش های غیر دارویی وسواس مانند بیوفیدبک و CBT استفاده کنید

مصطفی رستمی

مصطفی رستمی ، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *