دندان قروچه ,علل و درمان

دندان قروچه 2

دندان قروچه فشردن دو فک بروی هم و ساییدن دندان ها بروی هم است و ممکن است تا اندازه ای این فشردگی زیاد باشد که دندانها بشکنند .زمانی که شما بیدار و هشیار  هستید بدنتان میتواند 250 پوند بر اینچ مربع بر دندانهای عقب و 58 اینچ بر متر مربع بر دندانهای جلو فشار وارد کند ولی زمانی که شما خواب هستید این فشار چندین برابر میشود و خود اختلالات دیگری را ایجاد میکند و در صورتی که شما دارو های ضد افسردگی مصرف میکنید که وضعیت روحی شما را تغییر میدهند میتوانید انتظار افزایش بیش از اندازه ی این فشار را داشته باشید .این فشار باعث شکستگی دندانها ,اسیب به بافت ها ,ایجاد درد شدید در گردن و سر و فک میشود .

دندان قروچه چگونه بوجود می اید ؟

دندان قروچه میتواند به دلیل اختلالات فراوانی بوجود اید .زمانی که شما به خواب میروید و بدنتان باید در حالت ارامش قرار داشته باشد ,سیستم عصبی نمیتواند در وضعیت پاراسمپاتیک قرار گیرد بلکه بیشتر حالت سمپاتیک دارد که به وضعیت پرواز یا جنگ معروف است و این دقیقا بدترین زمان برای دندان قروچه است و در نهایت هورمونها و مواد شیمیایی نورونها تغییر می یابند .

استرس و یا تولید کننده های استرس در زندگی میتوانند از نوع عاطفی ,ذهنی ,غذایی و شیمیایی و یا ترکیبی از انها باشند .ممکن است شما به دلیل فقدان یک عزیز و یا یک تصادف رانندگی شدید دچار استرس شوید و در نهایت هم به دندان قروچه دچار شوید .

حتی ممکن است استرس های کوچک تر به مرور زمان بر خوابشما اثر گذاشته و بیخوابی و دندان قروچه را ایجاد نمایند .

در صورتی که شما شغل پر استرسی دارید و یا رژیم غذایی شما سرشار از کربوهیدرات و کافئین است به احتمال بیشتری سیستم عصبی بدنتان ,فشار وارده را با دندان قروچه نشان میدهد .همچنین افرادی که تحت استرس زیادی هستند تخلیه انتی اکسیدان بالایی دارند و این حالت نه تنها سلامتی انها را به خطر می اندازد بلکه باعث ایجاد اختلالات خواب هم میشود .

حتی تعدادی از دارو های ارام بخش که برای ریلکس سازی سیستم عصبی به کار میروند ,خود تنش موجود را بیشتر کرده و به دندان قروچه منجر میشوند .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *