سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

دلیل اعتیاد دوباره مصرف کنندگان متامفتامین

به چه دلیل معتادین به متامفتامین برای مدت زمان طولانی نمی توانند پاک بمانند؟

بر اساس تحقیقات اخیر، 3 سال پس از درمان مصرف کنندگان دوباره به مصرف مِت روی می آورند. اگرچه جلسات “نوتوانی” بسیار مفیدند اما تنها 12 درصد از این افراد موفق می شوند.

در تحقیقی سه گروه از افراد تحت نظر گرفته شدند: معتادین تحت درمان نوتوانی مسکونی، معتادین تحت درمان در یک برنامه سم زدایی، و کسانی که تحت هیچ درمانی نبودند.

برنامه های بازتوانی مسکونی، به طور معمول مشاوره و فعالیت های تفریحی را با روش درمانی ادغام می کنند. این برنامه نرخ موفقیت بالایی در کوتاه مدت داشت- 48% پس از درمان در طول 3 ماه تمیز بودند.

اما کسانی که سم زدایی کوتاه مدت داشتند (معمولا چند روز در یک بیمارستان یا مرکز درمان اعتیاد)، بازگشتشان مانند کسانی بود که تحت درمان قرار نداشتند- تنها 15 %  پس از درمان در طول 3 ماه تمیز بودند.

با این حال، حتی کسانی که تحت درمان نوتوانی مسکونی بودند در طولانی مدت عودت داشتند – در مقایسه با 5 درصدی که به این برنامه نرفتند، تنها 12% پس از 3 سال تمیز ماندند.

محققین دلیل این بازگشت و عدم موفقیت را در این می دانند که بسیاری از این مراکز برای ترک اعتیاد به  الکل و هروئین طراحی شده اند و برای ترک متامفتامین مفید نیستند. با این حال، تا پدید آمدن مراکز بهتر، تنها گزینه هستند.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: