دلیل اعتیاد دوباره مصرف کنندگان متامفتامین

به چه دلیل معتادین به متامفتامین برای مدت زمان طولانی نمی توانند پاک بمانند؟

, دلیل اعتیاد دوباره مصرف کنندگان متامفتامین

بر اساس تحقیقات اخیر، 3 سال پس از درمان مصرف کنندگان دوباره به مصرف مِت روی می آورند. اگرچه جلسات “نوتوانی” بسیار مفیدند اما تنها 12 درصد از این افراد موفق می شوند.

در تحقیقی سه گروه از افراد تحت نظر گرفته شدند: معتادین تحت درمان نوتوانی مسکونی، معتادین تحت درمان در یک برنامه سم زدایی، و کسانی که تحت هیچ درمانی نبودند.

برنامه های بازتوانی مسکونی، به طور معمول مشاوره و فعالیت های تفریحی را با روش درمانی ادغام می کنند. این برنامه نرخ موفقیت بالایی در کوتاه مدت داشت- 48% پس از درمان در طول 3 ماه تمیز بودند.

اما کسانی که سم زدایی کوتاه مدت داشتند (معمولا چند روز در یک بیمارستان یا مرکز درمان اعتیاد)، بازگشتشان مانند کسانی بود که تحت درمان قرار نداشتند- تنها 15 %  پس از درمان در طول 3 ماه تمیز بودند.

با این حال، حتی کسانی که تحت درمان نوتوانی مسکونی بودند در طولانی مدت عودت داشتند – در مقایسه با 5 درصدی که به این برنامه نرفتند، تنها 12% پس از 3 سال تمیز ماندند.

محققین دلیل این بازگشت و عدم موفقیت را در این می دانند که بسیاری از این مراکز برای ترک اعتیاد به  الکل و هروئین طراحی شده اند و برای ترک متامفتامین مفید نیستند. با این حال، تا پدید آمدن مراکز بهتر، تنها گزینه هستند.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x